WARSZAWSKA HODOWLA HOVAWARTÓW "EVEN HOV" FCI

Hovawart szczeniaki 2022, hodowla hovawart Warszawa, szczenięta hovawart 2022

SZKOLENIESzkolenie jest dla mnie bardzo ważnym czynnikiem kształtującym relacje między przewodnikiem a psem. Pracuję i pracowałam ze wszystkimi moimi psami. Zaczęłam szkolenie bardzo dawno temu będąc nastolatką. Przeczytam kilka książek i postępowałam według zaleceń autorów. Niestety nie były to dobre metody stosowane obecnie. Wiem, że popełniłam wtedy wiele błędów. Na szczęście trafiłam na instruktorkę szkolenia ZKwP z ogromną wiedzą i doświadczeniem. Krystyna Grabińska była dla mnie i jest do tej pory ogromnym autorytetem. Przekazała mi ogromną wiedzę o sposobach i metodach szkolenia psów. Nauczyła mnie rozumieć zachowania psów. Jestem jej wielką fanką- mimo, że już nie uczy. Lata szkolenia utwierdziły mnie w przekonaniu, iż do każdego psa powinno się podchodzić indywidualnie - każdy pies uczy się nieco inaczej. Psy różnych ras mają różne predyspozycje do szkolenia. Jest bardzo dużo metod szkolenia, a doświadczony szkoleniowiec jest w stanie wybrać odpowiednią metodę dla każdego psa.

Hovawarty są rasą psów użytkowych, które mają bardzo dobry węch i powinny posiadać zarówno popęd łupu jak i obrony. Nie są takie jak owczarki niemieckie czy "maliniaki", ale można je szkolić zarówno w tropieniu, posłuszeństwie jak również w obronie sportowej. Większość znanych mi hovków lubi pracę z rękawem i nie są to wcale rzadkie przypadki.

Tropienie hovki mają w genach i jest je bardzo prosto nauczyć tropić. Wystarczy tylko chcieć i znaleźć na to czas i miejsce. CDN...
Zdjęcia ze szkolenia:

HENDI - DINA

HENDI posłuszeństwo

HENDI posłuszeństwo

HENDI warój w marszu

HENDI warój w marszu

HENDI warowanie na odległość

HENDI przeszkoda

HENDI przeszkoda

HENDI aport

HENDI aport

HENDI aport

HEDI obrona

HENDI obrona

HENDI obrona

HENDI obrona

HENDI oszczekiwanie pozoranta przy namiocie

HENDI duża przeszkoda z aportem

HENDI przeszkoda z aportem

HENDI tropienie

HENDI tropienie

BADDY

Baddy na szkoleniu

BADDY na szkoleniu

BADDY na szkoleniu

BADDY na szkoleniu

BADDY na szkoleniu

BADDY na szkoleniu

BADDY aport

BADDY tropienie