WARSZAWSKA HODOWLA HOVAWARTÓW "EVEN HOV" FCI

Hovawart szczeniaki 2022, hodowla hovawart Warszawa, szczenięta hovawart 2022

ARCHIWUM 2008


23.12.2008

Na badaniu dziś nie byliśmy. Mam strasznego wirusa grypy i gorączkę. Badanie zrobimy zaraz po świętach. Wszystkim miłośnikom psów - nie tylko hovków życzę: zdrowych, pogodnych, białych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęścia i powodzenia w nadchodzącym roku 2009.

18.12.2008

Pierwsze badanie USG nie potwierdziło ciąży. Ale ponieważ zapłodnienie mogło być 4-6 dni po kryciu to mamy sprawdzić jeszcze raz na USG we wtorek 23.12.2008 Trzymajcie kciuki!

06.12.2008

Co prawda do potwierdzenia ciąży jest jeszcze 8 dni ale z Dinowego zachowania mogę wnioskować że chyba jest w ciąży. Zaczęła grymasić z jedzeniem. No i egzamin IPO musimy odłożyć na później - dzieci ważniejsze.

24.11.2008

Krycie odbyło się w Czechach dnia 20.11.2008 w malowniczo położonej miejscowości Frydek-Mistek. Przebiegło bez problemów, w naturalny sposób. Zaloty Attiego uwieczniłam w galerii. Zapraszam do oglądania.

14.11.2008

Hendi dostała cieczki. Już niedługo jedziemy na krycie. Wszystkich zainteresowanych wiosennym hovkiem zapraszam na podstronę - miot planowany. Wstawiłam kilka jesiennych zdjęć Hendi do jej fotogalerii.

31.10.2008

Właśnie wczoraj dostałam pierwsze wyniki HD miotu F. Pierwsza prześwietlona została FIONA i ma wynik HD-A. Gratuluję :-)) Bardzo się cieszę i czekam na następne wyniki.

29.10.2008

Wstawiłam nowe zdjęcia Fiony, Foxi, Freda i Fidisa. Bardzo dziękuję właścicielom za pamięć i jednocześnie przypominam o badaniu stawów biodrowych Waszych pociech.

12.10.2008

Wróciłam właśnie z Przeglądu Hodowlanego Hovawartów. Impreza udała się. Pogoda była cudna, słonko i ciepełko - prawdziwa Złota Polska Jesień. Na przeglądzie był komplet zgłoszonych. Przyjechał Pan Garncarz i sprawdził oczy chętnym psiakom. Sędzia Helge Ludwig, zrobił na mnie duże wrażenie. Bardzo sympatyczny człowiek. Na koniec, przy pożegnaniu, powiedział nam kilka ważnych rzeczy. Porównał hovawarty w Niemczech i w Polsce, podał nam różnice jakie zauważa oraz poradził nam - hodowcom w jakim kierunku mamy prowadzić hodowlę i na co zwracać szczególną uwagę. Rady jego są bezcenne. Bardzo jesteśmy mu za nie wdzięczni. Dina zdała dodatkowy test użytkowości "C". Jestem z niej zadowolona. Tak na prawdę to chciałam sprawdzić, jak się zachowa w obcym miejscu i nie widziałam różnicy w zachowaniu. Była tak samo pewna siebie i zdecydowana. Za to też ją cenie. Wiem że kilka osób robiło zdjęcia więc jak je dostanę to zaraz wkleję do galerii.

29.09.2008

Wczoraj moja suka, seterka angielska -Coda zdała egzamin PT. Z Dina jeszcze pracujemy. Chcę aby zdała IPO1 bardzo dobrze a to wymaga pracy więc egzamin przesuwamy na grudzień. A w galerii szkoleniowej kilka nowych zdjęć z posłuszeństwa.

25.09.2008

Organizujemy wraz z Monika i Anią - Klubowy Przegląd Hodowlany hovawartów. Wszystkich chętnych zapraszam do zgłaszania swoich psów. Testy odbędą się w Ryni nad Zalewem Zegrzyńskim w niedzielę 12.10.2008 od 9tej do 16-tej. Więcej informacji na stronie Klubu Hovawarta www.klub.hovawart.pl serdecznie zapraszamy.

17.09.2008

Wstawiłam galerię Hendi-Diny ze szkolenia IPO. Zobaczcie jak się uczymy.

06.09.2008

Uczymy się z Hendi-Diną pilnie do egzaminu IPO który odbędzie się 28.09.2008. Nie jest łatwo. IPO to trudny egzamin składający się z 3 części. Pierwszy jest ślad, potem posłuszeństwo a na końcu obrona. Zrobimy jutro kilka zdjęć z zajęć zobaczycie jak dajemy sobie radę. Dostałam już kilka zdjęć Even Hovków do kalendarza. Czekam na resztę.

22.08.2008

A teraz wiadomość dla właścicieli Even Hovków: Bardzo proszę o nadsyłanie zdjęć waszych wychowanków, ponieważ chciałabym zrobić rodzinna pamiątkę -" Even Hovkowy Kalendarz na rok 2009"!! Postarajcie się zrobić zdjęcia na ładnym tle w pozycji wystawowej. Inne zdjęcia również mile widziane. Pozdrawiam Was serdecznie i czekam. :*

21.08.2008

Już po wakacjach. Szkoda,że czas tak szybko biegnie. Szczególnie wtedy kiedy są mile spędzane chwile. Ciekawy rym prawda? Byliśmy nad morzem niedaleko Karwi. Odwiedziła nas Lusia z Girą i Gosia z Indrą. Na końcu odwiedziliśmy Foxa. Mam dużo zdjęć, zapraszam do wakacyjnej fotogalerii.

10.08.2008

Brawo, brawo, brawo!!! Fox na Międzynarodowej Wystawie w Sopocie pokazał się bardzo ładnie. Oczarował czeskiego sędziego, który przyznał mu bez wahania - I miejsce, ocenę doskonałą oraz Zwycięstwo Młodzieży.(Zobaczcie to na zdjęciach z wystawy ) Fox dostał nominację na BIS Junior i tam był w pierwszej piątce najładniejszych juniorów II grupy. Gratulujemy Fox-owi pięknego startu wystawowego i trzymamy kciuki za Klubówkę.

Fox Even Hov

18.07.2008

Dodałam podstronę w dziale "szczenięta"- dotyczącą planowanego miotu wiosna 2009.

11.07.2008

Musze się z Wami podzielić drugim już sukcesem Even Hovka. Frida, zwana w szczenięctwie Frytką, zdała egzamin PT z oceną bardzo dobrą. Jest po Filku, drugim psem z miotu "F" z takim pięknym wynikiem. Brawo...Jesteśmy z Was dumni. Wiemy, że szkolą się jeszcze Fox i Fido. Cieszę się,że Even Hovki mają takich wspaniałych właścicieli. Pozdrawiam Was serdecznie.

06.07.2008

Mam już wybranego psa na zimowo-wiosenne(2008/2009) krycie Hendi-Diny. Jest nim Atti z Hrabovskych staji. Wybrałam go z kilku powodów. Oto one:
1. Nie ma pokrewieństwa tzw. inbredu z Hendi
2. Jest psem wszechstronnie szkolonym z IPOV.
3. Pochodzi z linii pracującej.
3. Jest to linia z mocnym HD.
4. Ma przyjazny stosunek do ludzi i charakter zrównoważony.
5. Jest bardzo ładnym psem. Typu średniego z ciemnym okiem o średnio jasnym blond kolorze sierści i bardzo dobrym eksterierze.
Można go zobaczyć na jego stronie Atti z Hrabowsych staji. Jeśli jesteście zainteresowani szczeniaczkami z tego skojarzenia to proszę o kontakt po wakacjach.

04.07.2008

Już niedługo jedziemy na wakacje. Pojedzie z nami pewnie Baddy. Będzie pilnował dobytku. Mamy w planach odwiedzić 2 szczeniaki Foxa i Foxi. Ciekawe jak się mają? Zrobimy dużo zdjęć. Może uda nam się odwiedzić Freda. Fajnie by było. Ćwiczenia z pozorantem muszą znów poczekać.

23.06.2008

Dina już ćwiczy. Coraz lepiej jej wychodzi. Chyba wreszcie zrozumiała że rękaw należy łapać po środku- centralnie pełnym chwytem. Już w oddali widzę światełko zbliżającego się egzaminu...

08.06.2008

Dziś dodałam Księgę Gości. Teraz każdy z Was może pomóc mi w redagowaniu strony. Czekam na Wasze uwagi.

02.06.2008

Dina dostała cieczki. Zajęcia grupowe znów przerwane. No cóż takie życie. Ale za to potropimy trochę dla przypomnienia.

29.05.2008

Wreszcie koniec przerwy w szkoleniu IPO. Dina znów ćwiczy. W niedziele była na pokazowych testach związkowych psów podlegającym próbom pracy II grupy, organizowanym dla studentów. Pokazałyśmy się bardzo ładnie. Dina 2 razy złapała rękaw - przy dużym obciążeniu. Jestem z niej bardzo dumna. Wstawiłam nowe zdjęcia w galeriach Badika i Diny.

14.05.2008

Wstawiłam nowe zdjęcia królewny Fiony i Freda. Jak Fred był mały mówiliśmy do niego "Fredek z krainy kredek" ;) Zapraszam do oglądania.

27.04.2008

Wstawiłam zdjęcia z przeglądu, testów Diny i spaceru .

17.04.2008

Już minął rok od narodzin miotu "F". Czas opieki nad małymi hovkami wspominam ze wzruszeniem. Hodowla psów jest wspaniałym hobby pod warunkiem, że ma się do tego serce i czas. Z okazji urodzin życzę wam psiaki, dużo zdrowia na długie lata, zawsze pełnej miski, kochających właścicieli, szalonych zabaw i pysznych cielęcych kości a właścicielom- pociechy z wychowanków.
A teraz małe podsumowanie miotu. Małe Even Hovki stały się młodzieżą. Psy maja po 67-68 cm w kłębie suczki 62-62,5 cm. Cieszę się bo właśnie tak chciałam aby nie były wyższe od matki, która jest na granicy wzrostu bo ma 65,5 cm w kłębie (granica 66 cm). Wszystkie maja piękny długi pozbawiony falistości włos, kompletne uzębienie, prosty grzbiet, długi puszysty ogon, proste kończyny, dobre kątowanie, średnio ciemne oczy - oznaczone jako 3a. Większość na średni temperament wyjątkiem jest Fox który ma żywy temperament. Frida wybarwiła się bardzo ładnie, ma kompletne znaczenia w średnio blond odcieniu. Najmocniejszą budowę ma Fido, średnią Fill , Frida i Fox. Wszystkie mają piękne głowy. Są bardzo wesołe i towarzyskie. Wszystkie się szkolą a FILL zaczął szkolenie obronne IPO.
Dina wypadła na testach bardzo dobrze. Zachowanie psów jest oceniane w skali od A do D gdzie C i D powodują nie zaliczenie testu. Podstawowy test składa się z 10 różnych sytuacji w których pies powinien się odpowiednio zachować. I tak sprawdzana jest chęć zabawy z przewodnikiem i z obcą osoba, reakcja na tłum, na dziwne przedmioty, na huk, strzał z pistoletu przy odległości 4-5 kroków, atak na przewodnika. Pies odważny zda takie testy bez problemu. Dina na 10 punktów - 9 razy dostała ocenę najwyższą A a na jeden B - no cóż - nie była zachwycona gdy oddałam smycz obcemu facetowi, który z nią odszedł na kilka kroków co prawda potem wrócił ale ona tak się na mnie spojrzała z takim wyrzutem, że musiałam jej przyrzec, że więcej jej nikomu nie oddam . Te jej zachowanie akurat uważam za bardzo wskazane. Temperament ma T1 czyli najbardziej wskazany - żywy. Testy użytkowości będziemy zdawać na jesieni jak nauczy się dobrze chwytać rękaw. Bardzo się cieszę ze spotkania z właścicielami Even Hovków i dziękuję za cudny rodzinny spacer.

02.04.2008

Miło mi z poinformować, że w niedzielę pierwszy z Even Hov-ków, FILL zdał egzamin PT z oceną bardzo dobra dostał 182/200 pkt. Jestem z Was dumna. Spotkamy się rodzinką na przeglądzie w sobotę przed południem. Pozdrawiam Was serdecznie.
Wstawiłam nowe zdjęcia mamuchy Dinuchy.

15.03.2008

Na przegląd miotów zapisały się 4 Even Hov-ki: Fox, Fido, Frida i Fill. Bardzo dziękuje właścicielom. Fibi już po przeglądzie, Fiona ma go mieć w Niemczech. Cieszę się bardzo. Brawo dzieciaki oby tak dalej. My będziemy testować mamuchę Dinuchę.
Dostałam nowe zdjęcia FIDO, FIONY i FOX-a zapraszam do ich fotogalerii.

01.03.2008

Wstawiłam nowe zdjęcia w fotogalerii FIDO. Zobaczcie jaki jest przepiekny. Jest już pierwszy zapisany pies na przegląd! Witamy FOX-a.

21.02.2008

Kilka dni temu dostałam informacje o przeglądzie hodowlanym. Serdecznie zapraszam wszystkie Even Hov-ki do wzięcia udziału. Czy jesteście ciekawi jakie są Wasze hovki? Czy nie maja wad? Jakie są w porównaniu z innymi psami z innych hodowli? Czy są najlepsze i najpiękniejsze? Jeśli tak to bądźcie koniecznie na przeglądzie. Wysłałam do Was wszystkich mailem zaproszenia. Mam nadzieję, że odebraliście pocztę. Liczę na Was - tak jak Wy zawsze możecie liczyć na mnie. Już się cieszę na spotkanie.

26.01.2008

Wstawiłam kilka zdjęć Badika ze szkolenia.

03.01.2008

Witam wszystkich miłośników psów, a w szczególności hovawartów, w Nowym Roku 2008! Każdy z Was zapewne ma jakieś postanowienia Noworoczne. My z powodu niespodziewanej tak wcześnie cieczki Hendi musimy odłożyć krycie na jesień lub zimę tego roku. Obowiązuje mas regulamin Klubu Hovawarta a tam jest wyraźnie napisane, że przerwa między kryciami nie może być mniejsza niż 11 miesięcy. Szkoda bo mamy upatrzonego bardzo ładnego,o doskonałej psychice psa i w dodatku z dobrym rodowodem (czyli bez pokrewieństwa i bez dysplazji). Mam nadzieję, że będzie mógł kryć Hendi w późniejszym czasie. A co do naszych planów na ten rok to uczymy się pilnie do IPO i mam postaramy się zdać egzamin z dwoma psami. Staniemy do testów i przeglądu Klubowego, mam nadzieję że wraz z miotem "F" Even Hov. Trzymajcie za nas i Dinkowe dzieci, kciuki.
Pozdrawiam i jeszcze raz życzę Wam Szczęśliwego Nowego Roku!!