WARSZAWSKA HODOWLA HOVAWARTÓW "EVEN HOV" FCI

Hovawart szczeniaki 2022, hodowla hovawart Warszawa, szczenięta hovawart 2022

ARCHIWUM 2007


27.12.2007

Już po Świętach.... śniegu u mnie ani ani... Za chwilę Nowy Rok..huk i wystrzały, petardy... zastanawialiście się jak to przeżyja nasze psiaki? Zawsze w tym czasie bardzo radosnym dla ludzi, zwierzęta przeżywają piekło. Najbardziej żal mi ptaków które lecą na oślep wystraszone do granic życia. Jest to zapewne najgorsza dla nich chwila w całym roku. A psy? Co zrobić aby się nie wystraszyły? Metody są różne. Ja osobiście przyzwyczajam psy do wystrzałów. Sylwester zaczyna się u mnie pół dnia wcześniej już wczesnym popołudniem i wtedy strzałów nie jest tak dużo. Zabieram wtedy psy na spacer, bawię się z nimi, po każdym wystrzale klaszczę w ręce i wesoło się śmieję pokazując psom ze to dobra zabawa. Ganiamy się w berka i daję im smakołyki. Potem już przed samą północą zostawiam psy w domu w części środkowej tak aby za bardzo nie słyszały wystrzałów i daję smaczne kości do gryzienia. Pamiętajcie nie okazujcie psom współczucia w takich chwilach. Nie wolno psów głaskać, przytulać, mówić w czuły sposób "oj biedny jesteś- nie bój się piesku". Psy muszą wiedzieć że nic złego się nie dzieje. I to pomaga. Moje psy nie boją się sylwestra, czego życzę z całego serca wszystkim Waszym zwierzakom. Szczęśliwego Nowego 2008 roku! Even Hov-ki odzywajcie się!

24.12.2007

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz z okazji nadchodzącego Nowego Roku 2008, życzę wszystkim miłośnikom hovawartów a w szczególności właścicielom Even Hovków dużo zdrowia, pogody ducha,pociechy z psiaków, wspaniałych prezentów i aby ten Nowy nadchodzący Rok 2008 był dla Was lepszy od mijającego. A naszym czworonogom życzę pełnych misek, wspaniałych spacerów i miłości.

21.11.2007

Właśnie dostałam nowe zdjęcia Fiony Even Hov. Jest piękna - zobaczcie sami. Psiaki maja już 7 miesięcy i są już prawie "dorosłe".

30.10.2007

Wstawiłam nowe zdjęcia Flori i Freda.

26.10.2007

Dziś właśnie przyszły długo oczekiwane zdjęcia pieska FIDO Even Hov. Dowiedziałam się również o pierwszym zlocie młodych hovawartów (Milovice - Czechy) w którym brała udział FIBI Even Hov. Niestety jest błąd w nazwie hodowli a oto link Czeski Klub Hovawarta .Pozdrawiam właścicieli moich małych Even Hovków. Teraz są już duże - w zeszłym tygodniu skończyły 6 miesięcy.

16.10.2007

W niedzielę odwiedziliśmy naszą Fridę. Ale panienka wyrosła. Zrobiliśmy jej trochę zdjęć. Są w jej fotogalerii. Dina i Baddy dzielnie się szkolą. Robia duże postępy. Jeździmy też co weekend na tropienie.

03.10.2007

Wstawiłam slajd z III Klubowej Wystawy Hovawartów. Na początek klasa Baby.

01.10.2007

Dostaliśmy nowe zdjęcia Fiony. Bardzo wyrosła, jest już hovkową panienką. Dziękuję :* i pozdrawiam właścicieli.

21.09.2007

III Klubowa Wystawa Hovawartów była bardzo udana. Miła atmosfera, urokliwe miejsce wystawy i wspaniały sędzia - cóż chcieć więcej. No i udało mi się pozyskać Głównego Sponsora wystawy - firmę Animal Serwis, która uhonorowała zwycięzców workami karmy Chicken Soup oraz wspaniałymi książkami o szkoleniu pozytywnym psów. Hodowlę Even Hov dzielnie reprezentował FILL. Dostał ocenę - wybitnie obiecujący oraz wspaniały opis. Dziękuję właścicielom za wzięcie udziału w wystawie. Dodałam nowe - piękne zdjęcia Fox-a.

09.09.2007

Po wakacjach czas do szkoły. Szkoli się większość "małych" Even Hov-ków i szkolą się ich rodzice. Chodzimy na IPO. Baddy przypomina sobie szkolenie z przed pół roku a Dina dopiero zaczyna naukę.
Wstawiłam nowe zdjęcie FOXI (dziękuję Małgosi i proszę o więcej). Nowe zdjęcia ma również Baddy. Zapraszam do oglądania.

04.09.2007

Dodałam nowe zdjęcia Foxa i Fiony. Zobaczcie jak urosły.

28.08.2007

Dodałam nowe zdjęcia FIDISA. Bardzo dziękuję właścicielom. Wszystkie psiaki rosną bardzo szybko i szybko się uczą. Cieszę się bardzo z każdej nowej wiadomości o nich. Niedługo odwiedzę FRIDĘ.

25.08.2007

Wczoraj dostałam nowe zdjęcia Fibi Bardzo dziękuję właścicielom. Właśnie się dowiedziałam, że na III Klubową Wystawę Hovawartów jadą dwa psiaki z przydomkiem Even Hov FILL i FLORI. Może jeszcze ktoś z właścicieli się pokusi o wystawienie psiaka w klasie baby? Zgłoszenia przyjmowane są do końca sierpnia. Ja jadę tylko gościnnie - kibicować i dopilnować głównego sponsora wystawy ;).
Dina straciła po szczeniakach futro. Zaczyna jej co prawda odrastać bardzo gęste ale jest nieprzyzwoicie krótkie zobaczcie sami w jej fotogalerii (dwa pierwsze zdjęcia). Dodałam trochę zdjęć z Dinowego macierzyństwa.

19.08.2007

Wstawiałam kilka nowych zdjęć Freda. Dziękuję właścicielom za informacje o psiakach i bardzo się cieszę, że maluchy nie sprawiają Wam kłopotów.
Dina ma cieczkę. Baddy śpiewa do niej serenady i nie daje nam spać. No cóż trzeba przeżyć te kilka dni.

15.08.2007

Pozmieniałam trochę na stronie miotu F. Mam nadzieję, że się Wam podoba. Dodałam nowe zdjęcia Fiony, Foxa, Freda, Fidisa, i Filla. Dziękuję właścicielom psiaków za wiadomości i proszę o więcej.

05.08.2007

Już koniec urlopu trzeba wracać do rzeczywistości i obowiązków. Wracając z wakacji odwiedziliśmy w Gdańsku naszego małego Fox-a czyli w domu - Baddego Juniora. Zrobiliśmy mu troszkę zdjęć. Oj jak szybko wyrósł. Odwiedziła nas Lusia ze swoją nową śliczną suczka Girą. Mamy też nowe zdjęcia Freda. Niebawem wkleję je do galerii.

01.07.2007

Już wszystkie maluchy w nowych domach. Cieszę się, że wszyscy nowi właściciele się do mnie odezwali i zdali sprawozdanie z pierwszych dni w nowych domach. Bardzo mnie cieszy to, że maluchy tak szybko się z Wami zaprzyjaźniły i że nie tęsknią. Pamiętajcie, że zawsze odpowiem na Wasze pytania w sprawie wychowania szczeniąt. Są już nowe zdjęcia poszczególnych piesków. Zapraszam do oglądania.

26.06.2007

Wczoraj do nowego domu pojechała kopia mojego Badika- jego synek Fox. Zostały jeszcze dwie dziewczyny FIBI i FRIDA. Jadą do nowych domów w sobotę. Dostałam już zdjęcia maluchów z nowych domów szkoda, że jeszcze nie wszystkich. Czekam na zdjęcia FOXI i FLORI jak je dostanę wezmę się za galerie miotu "F". Dodałam podstronę z nowymi zdjęciami maluchów.

16.06.2007

Większość maluchów pojechała juz do nowych domków. Bardzo się cieszę, że zaaklimatyzowały się bardzo szybko i że znalazły wspaniałych, kochających właścicieli. Wstawiłam stronę ze zdjęciami maluchów, które są jeszcze nie odebrane z hodowli. Pozdrawiam wszystkich właścicieli. Niech maluchy rosną zdrowo i będą dla Was sama radością. Pamiętajcie, że zawsze służę Wam radą.

05.06.2007

Szczenięta skończyły dziś 7 tygodni. Brykają i psocą. W ten weekend część maluchów trafi juz do nowych domów. Mam nadzieje,że właściciele pokochają je przynajmniej tak jak ja. Wstawiłam stronę z nowymi zdjęciami. Zapraszam do oglądania.

30.05.2007

Szczenięta są już zaszczepione i maja już tatuaże. Mieliśmy przegląd miotu. Wypadł doskonale. Wszystkie szczenięta mają poprawny nożycowy zgryz i nie mają wad rozwojowych. Odebrałam już metryki i zamówiłam rodowody exportowe dla FIBI i FIONY. Wszystko już gotowe do odbioru maluchów. W sobotę będę przeprowadzała testy charakterów szczeniąt. Obserwując je cały czas na bieżąco i tak już wiem jakie mają charaktery. Odbiór maluchów od 07.06.2007. Bardzo proszę przyszłych właścicieli o kontakt telefoniczny.

16.05.2007

Szczeniaczki już dwa razy odrobaczone. Większość przyszłych właścicieli nas odwiedziła. Kilku było po dwa razy;). W sobotę następne odwiedziny. Wreszcie utworzyłam długo oczekiwana galerie zdjęć z 4 tygodnia życia. Za dwa tygodnie przegląd miotu. Postaram się pisać częściej. Pozdrawiam przyszłych właścicieli.

02.05.2007

Zapraszam do galerii szczeniąt - wstawiłam nowe zdjęcia.

30.04.2007

Jutro maluchy skończą 2 tygodnie. Otwierają im się już oczka . Poszczekują i unoszą się na łapkach - zaczynając nieporadnie chodzić. Przy jedzeniu merdają ogonkami. Są cudne!!! Wszystkie maja już imiona rodowodowe. W środę sesja zdjęciowa. Zapraszam do oglądania. Pod koniec długiego weekendu spodziewamy się wizyt przyszłych właścicieli.

18.04.2007

No i mamy niespodziankę urodziła się o 3 -ciej w nocy czarna podpalana sunia. Czyli maluchów jest 11 !!!

17.04.2007

Już są sztuk 10!!! Maluchy rodziły się od godz 13.58 do 21.57 Ostatnia urodziła się blond suczka. I tak mamy cały wachlarz kolorów. Czarne: piesek i suczka, czarne podpalane: piesek i suczka, blond: trzy suczki i trzy pieski. Mamusia zmęczona ale szczęśliwa. Poród bez komplikacji. Pozdrawiam wszystkich trzymających kciuki. Pierwsze zdjęcia niebawem.

11.04.2007

Termin porodu zbliża się wielkimi krokami. Mamuśka znów zaczęła grymasić z jedzeniem. Dużo czasu spędza na wypoczynku. Brzuszek ma wielgachny i można już całkiem dobrze wyczuć ruchy szczeniąt. Poród juz za około tydzień. Trzymajcie kciuki! A i mamy nowe zarezerwowane imię FRED. Czyli jest już: FAMA, FLORA, FOXY, FRIDA, FIDO, FIREFLY, FRED.

06.04.2007

Bardzo dziękuję za świąteczne życzenia. Ja również chcę życzyć wszystkim miłośnikom psów a w szczególności hovawartów - wesołych, pogodnych, zdrowych, miłych Świąt Wielkanocnych. A oto śliczny wierszyk który właśnie dostałam:

Malutki baranek ma złote różki,
Pilnuje pisanek na trawie z rzeżuszki.
Gdy nikt nie widzi, chorągiewką buja
I beczy cichutko: Wesołego Alleluja!

P.S. Mamucha jeszcze grubsza ale humorek jej dopisuje i wraz z Badikiem bawią się w łapanie szalonego setera. Do porodu już niecałe 2 tygodnie.

02.04.2007

A oto następne zarezerwowane imiona: FOXY i FIREFLY. Jeśli zastanawiacie się nad wyborem jednego z dwóch to zarezerwujcie oba.

01.04.2007

Mamy nowe zaklepane imiona dla suni - to FRIDA i FAMA. Hendi czuje się świetnie. Choć coraz grubsza się robi. Do porodu zostało 19 dni...

29.03.2007

Mam prośbę do Pani Uli i Pana Tomka z Augustowa o telefon (0-501 195 455). Pozdrawiam i mam nadzieje że wchodzicie na stronę sprawdzić nowinki:)

28.03.2007

Dziś byliśmy znów na USG sprawdzić ciążę. Wszystko jest w należytym porządku. Szczenięta rosną szybko i jest ich dużo ok 10. Mamuśka czuje się świetnie choć nie chce jej się bardzo ganiać jak wcześniej. Brzuszek zaokrąglony. Zostały prawie trzy tygodnie do porodu. Juz zaraz Święta a potem tydzień zleci i...Już się nie mogę doczekać...

25.03.2007

Przyszli właściciele zastanawiają się nad imionami a w środę z Hendi idziemy na USG i będziemy liczyć maluchy:)
Wstawiłam kilka dzisiejszych zdjęć Hendi i Baddego. Zapraszam do oglądania.

21.03.2007

Mam juz nowe zaklepane imię FLORA - tym razem dla suni . A teraz moje propozycje
-dla piesków: FOX, FENIKS, FILL, FAIR, FIRST, FUN, FRIQ, FRUGO, FOREST, FAWORYT, FANT, FART, FRED, FUKS, FESTER, FIGARO, FORCE, FAN;
-dla suń: FOXY, FEMA, FAXA, FEMINA, FRIDA, FOXI, FANKA, FESTA, FORTUNA, FEBE, FIONA, FANTAZJA, FAME, FIESTA, FINEZJA, FURRORA, FUNKE. I jak? Może jedno z moich propozycji? Pozdrawiam CDN....

20.03.2007

JUZ ZA MIESIĄC NARODZINY MALUCHÓW. A tymczasem aby ten czas się nie dłużył zapraszam przyszłych właścicieli do wymyślania imion dla szczeniąt. Miot będzie na literkę "F". Mam juz pierwsze zgłoszone i zarezerwowane imię dla pieska FIDO. Kto wymyśli i zarezerwuje następne? Piszcie na adres even.hov@hovawart.net.pl Imiona przez Was wybrane będę imionami rodowodowymi. Mamuśka coraz bardziej krągła. Czuje się dobrze. Cały czas chce być głaskana po brzuszku i co ważne, zaczęła wreszcie porządnie jeść.

16.03.2007

Wstawiłam zdjęcie USG Hendi w dziale szczenięta miot F

14.03.2007

Dziś potwierdziliśmy ciążę Hendi. Mamy zdjęcie USG i zapewnienie że ciąża jest mnoga. Tak jak juz pisałam termin porodu przypada na 20.04.2007 a odbiór przed wakacjami! Cieszę się, że przyszli właściciele maluchów będą mogli poświęcić im dużo czasu. To bardzo ważne na początku. Przyszła mama czuje się bardzo dobrze choć grymasi z jedzeniem. Wstawiłam kilka nowych hovkowych zdjęć. Dalsze informacje wkrótce.

19.02.2007

A oto informacja dla osób zainteresowanych małym hovkiem. Hendi została dwukrotnie pokryta i zostanie wreszcie mamą. Termin porodu przypada na 20.04.2007, a odbiór szczeniąt w drugiej połowie czerwca. Zainteresowanych przyszłych hovo- właścicieli zapraszam do rezerwacji psiaków. Zapraszam również do odwiedzenia mojej hodowli i poznania rodziców maluchów. Obydwoje, co się rzadko zdarza, są na miejscu! Szczenięta w 6 -tym tygodniu życia będą poddawane testom Campbella w celu określenia ich przyszłych charakterów. Będę również prowadziła dziennik dla każdego malucha oddzielnie,aby opisywać ich zachowanie i spostrzeżenia dotyczące każdego z nich. Myślę, że moje starania pomogą przyszłym właścicielom w wyborze odpowiedniego szczeniaka.

11.02.2007

Ale ta pogoda niezdecydowana. Znów zima brr.. A w galerii Hendi kilka nowych zimowych zdjęć.

04.02.2007

Tak.. Miała być zima i co? Deszcz i deszcz.Ale mam jeszcze kilka zimowych zdjęć Badika i Hendi. Wiosna widać już niedługo.. Hendi dostała cieczki…

27.01.2007

Wreszcie zima!!! Zapraszam do zimowej dzisiejszej hovkowej galerii Hendi i Badika!!

21.01.2007

Zapraszam do fotogalerii Hendi i Baddiego. Zamieściłam nowe dzisiejsze zdjęcia psiaków.

20.01.2007

Bardzo dziękuję za liczne telefony w sprawie szczeniąt!! Przyjmuję już zamówienia! W związku z tym, że większość z Was interesuje się książkami o psiej tematyce dodałam nowy dział pt.” Książki o psach”, w którym postaram się Wam przybliżyć kilka ciekawych, moim zdaniem, pozycji. Na początku to tylko tytuły wraz z autorami, ale z czasem napiszę krótkie streszczenia. Zapraszam!!

01.01.2007

Mamy już nowy 2007 rok !! Pragnę życzyć wszystkim odwiedzającym moją stronę miłośnikom Hovawartów - Szczęśliwego Nowego Roku i pociechy z Waszych obecnych i przyszłych psiaków !!