WARSZAWSKA HODOWLA HOVAWARTÓW "EVEN HOV" FCI

Hovawart szczeniaki 2022, hodowla hovawart Warszawa, szczenięta hovawart 2022

ARCHIWUM 2011


24.12.2011

W związku z Wigilią Bożego Narodzenia życzę wszystkim życzliwym osobom, kibicującym mojej hodowli a szczególnie teraźniejszym i przyszłym właścicielom Even Hovków - wspaniałych, zdrowych, wesołych, spędzonych w gronie najbliższych Świąt Bożego Narodzenia.
Przyjmijcie również życzenia Szczęśliwego Nowego 2012 Roku. Niech spełnią się Wasze wszystkie marzenia a czworonożni przyjaciele dostarczą Wam samych powodów do radości i wzruszeń.

22.12.2011

Dodałam dwa nowe zagadnienia w dziale wychowanie hovawarta. Są to: uprawnienia hodowlane oraz testy psychiczne hovawartów.

21.12.2011

Mamy już pierwszego przebadanego psiaka z miotu "G". Jest nim a w zasadzie nią- Ginger.A oto wyniki: Stawy biodrowe HD-A i ED 0/0. Bardzo nas to cieszy. Czekamy na dalszych chętnych.

08.12.2011

Wstawiłam trochę zdjęć ze szkoleń Diny i Badika - do obejrzenia na podstronie "SZKOLENIE".

05.12.2011

Do grona psów ze zdanymi egzaminami związkowymi PT1 i testami psychicznymi dołączył Gorky. Gratuluję, jestem z Was wszystkich dumna. Który następny? :-)

28.11.2011

Uzupełniłam w "Poradach Hodowcy" temat o wystawianiu psów szczegóły w zakładce ABC WYSTAW PSOW

21.11.2011

Wczoraj dostałam miłą wiadomość z Wystawy Międzynarodowej w Kielcach. Ginger wystartowała w wieku 19 miesięcy w klasie otwartej (gdzie startują już dorosłe psy) i otrzymała ocenę doskonałą 1 lokatę , duży wniosek na championa CWC oraz res. CACIB. Gratuluję i szczerze podziwiam. :-)

20.10.2011

Uzupełniłam galerię Gingi o nowe zdjęcia- bardzo dziękuję.
Przypominam właścicielom Even Hovków o badaniu stawów biodrowych. Podaję namiary na lecznicę Multivet mieszczącą się w Warszawie. Zdjęcia opisuje tam Pani Dr.Barbara Blenau i na miejscu wpisuje wyniki w rodowód.

17.10.2011

Miło mi zakomunikować o sukcesach Gratiny vel Gardy i Ginger. Wczoraj dziewczyny brały udział w związkowych testach psychicznych psów podlegających próbom pracy według FCI i obydwie bardzo ładnie je zaliczyły. Dodatkowo Gratina vel Garda zdała egzamin PT-1 na ocenę bardzo dobrą. Sędziował znany z surowej oceny Międzynarodowy Sędzia Prób Pracy - Zbigniew Milewski. Gratuluję - jestem z Was dumna.:-*

05.10.2011

Uzupełniłam galerię Gorana o nowe aktualne zdjęcia. Zobaczcie jaki jest piękny.

Goran Even Hov

25.09.2011

Wstawiłam nowe zdjęcia do galerii Ginger, Ganeti(Luny), Gorana, Gordona, Gorkiego.
Dziękuję właścicielom za zdjęcia.

24.09.2011

Miałam nie pisać o przykrości, która mnie spotkała ze strony pana Pawła Gila właściciela psa Enormus Easy Rider . Ale co tam , ku przestrodze opiszę i wyjaśnię zaistniałą sytuację.
Pan Paweł Gil postanowił oskarżyć mnie pisząc donos do ZKwP w którym o to twierdzi, że piszę na swojej stronie nieprawdę dotyczącą otrzymania przez moja sukę Hendi Salutaris tytułu International Beauty Champion. Napisał również, że podaję na mojej stronie nieprawdziwe wyniki egzaminów związkowych ZKwP dotyczące psów z mojej hodowli (miot G).
A oto moja odpowiedź.
Oświadczam, że po pierwsze, moja suka, wbrew twierdzeniu p. Gila, posiada w/w tytuł (udowodniłam to zamieszczając skan dyplomu).
Po drugie, nigdzie na podstronie miotu G nie napisałam o egzaminach związkowych zdawanych przez Even Hovki.
Pisałam o wyszkoleniu czyli ukończeniu kursu. Jedyną wzmianką jest informacja w nowinkach z dnia 27.06.2011 i ta tylko dotyczy egzaminu związkowego PT-1 i zawodów OB-0 w których wzięła udział Ginger Even Hov.
Jest to jedyny, jak na razie, pies z tego miotu ze zdanym egzaminem związkowym PT-1. Więc jeśli ktokolwiek rozumiał wpisane dane wyszkolenia miotu G jako zdane egzaminy związkowe to był w dużym błędzie.
Zmieniłam tabelkę w taki sposób aby nikomu nie przyszła do głowy błędna interpretacja moich zapisków.

Ewa Pawlak


Serdecznie pozdrawiam właścicieli Even Hovków. Dziękuję za otrzymane z Waszej strony wsparcie i miłe słowa. Bardzo się cieszę z Waszych osiągnięć szkoleniowych, a to, że nie wszystkie psiaki mają zdane egzaminy związkowe nie umniejsza Waszych zasług w wychowaniu Even Hovków. Nie mogłam trafić na lepszych właścicieli dla psów z mojej hodowli. Cieszę się bardzo z miłości jaka darzycie psiaki i z tego jakie one są Wam oddane. Jest to dla mnie spełnienie marzeń hodowcy.

20.09.2011

Długo nie pisałam ale postaram się nadrobić zaległości. Na prośbę jednego z właścicieli psa z miotu G zamieściłam przepis na bestselerowe ciasteczka wątrobiane- najlepszy smakołyk do nauki posłuszeństwa. Możecie go znaleźć w dziale Porady Hodowcy .
Zamieszczam zdjęcie dyplomu przyznającego Dinie tytuł International Beauty Champion.
C.I.B Hendi Salutaris
oraz kwalifikacje na wystawę Championów FCI do Brukseli
Qualifying
i list gratulacyjny
dyplom przyznajacy CIB.

11.07.2011

Jest mi bardzo smutno, łzy cisną mi się do oczu - szczeniąt z tego skojarzenia teraz nie będzie.

08.07.2011

Informacja dla osób czekających na potwierdzenie ciąży Diny.
Z powodu urlopu naszego weta ostateczne badanie USG odbędzie się w poniedziałek 11.07.2011 o godz. 20:00 Trzymajcie kciuki.

29.06.2011

Z wielka przykrością i smutkiem zawiadamiam, że Diny ciąża nie została potwierdzona. Jest jeszcze prawdopodobne, że mogła zajść 5 dni później i jeszcze nie widać - ale nie chce mi się w to już wierzyć. Jak ochłonę to napiszę więcej.

27.06.2011

Dziś dostałam kolejne informacje o Ginger. Nuńka zdała egzamin PT-1 z oceną doskonałą i wzięła udział z zawodach OB-0, zaliczyła je z oceną również doskonałą. Jestem z Was dumna.:*
A tak teraz wygląda Gingi.

Ginger


P.S.
Jutro o 19-tej jedziemy z Diną na USG.

19.06.2011

Czekając na potwierdzenie ciąży dochodzą do mnie bardzo miłe wiadomości. Gordon na międzynarodowej wystawie w Szczecinie dostał piękny opis i 1 miejsce w klasie młodzieży oraz tytuł Zwycięscy Młodzieży. Gratuluję, pierwsze wystawowe koty za płoty. Dowiedziałam się również o sukcesach Gorkiego i Ginger. Oba psiaki mają już po 2 Zwycięstwa Młodzieży.
Brawo, brawo,brawo! Czekam na zdjęcia.

07.06.2011

Obiecane zdjęcia Chestera i Diny.

Chester Dina I ja

Chester i Dina

Chester Dina i Eva

Dina w Pradze

05.06.2011

Wczoraj wróciliśmy z miłego pobytu w czeskiej Pradze u Evy jej córki i Chestera. Kryliśmy Hendi dwukrotnie po wcześniejszym również dwukrotnym sprawdzeniu progesteronu. Trzymajcie kciuki. Teraz musimy uzbroić się w cierpliwość i czekać. Pierwsze USG za 21 dni.
Wkrótce wstawię zdjęcia Diny i Chestera.
A teraz coś miłego dla oka - zdjęcia rocznego rodzeństwa Ginger i Gorkiego.

Ginger i Gorky Gorky

24.05.2011

Nowości, nowości...Wreszcie odzyskałam swój komputer, pozbywając się konia trojańskiego. Hendi, jak się spodziewałam o czasie dostała cieczki i już za kilka dni jedziemy na krycie. Wszystko przygotowane, hotel zamówiony. Przedtem jednak zrobimy badania cytologii i poziom progesteronu aby dojechać w jak najlepszym momencie.

01.05.2011

Właśnie otrzymałam kilka kolejnych zdjęć z Częstochowy. Ślicznie dziękuję właścicielom Gorkiego. Reszta zdjęć w galeriach Gingi i Gorkiego.

Gorky i Gionger ze złotymi medalami

Gorky z Panem

23.04.2011

Wszystkim miłośnikom psów a szczególnie hovawartów życzę spokojnych, wesołych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych. Z tej okazji śliczny wierszyk.

Malutki baranek ma złote różki,
Pilnuje pisanek na trawie z rzeżuszki.
Gdy nikt nie widzi, chorągiewką buja
I beczy cichutko: Wesołego Alleluja

21.04.2011

Dzięki Kasi i Pani Joasi mam zdjęcia z wystawy w Częstochowie.
Bardzo dziękuję i pozdrawiam :-). Oto kilka z nich reszta w galeriach Ginger i Gorkirgo.

Gingi na lokacie

Ginger wystawa Częstochowa

Gorki ocena wystawa Częstochowa

17.04.2011

Już po wystawie w Częstochowie. Były 2 Even Hovki: Ginger i Gorky. Obydwa Niuńki dostały piękne opisy, oceny doskonałe, po złotym medalu i Zwycięstwie Młodzieży. Brawo Even Hovki!!
Najlepszym Juniorem okazała Ginger. Bardzo się cieszę z Waszych sukcesów. Gratuluję Ginger pierwszego występu wystawowego:-) Czekam na zdjęcia.

16.04.2011

Dziś odwiedziła mnie Ganeti- Luna. Odwiedziła ulubione miejsca szczenięcych zabaw. Niestety zdjęcia które zrobiłam były na uszkodzonej karcie SD i wszystkie przepadły. Strasznie mi szkoda.
A na osłodę mam zdjęcia Goldinki ze szkolenia IPO. Dziękuję Pani Małgosiu.

Goldi zajęcia z obrony

Goldi zajęcia z  obrony

Goldi zajęcia z obrony

12.04.2011

Dopiero co napisałam aby Even Hovki goniły wystawowo mamę Dinkę, a tu niespodzianka. Na wystawie w Częstochowie będą aż 3 sztuki: Gorki, Gabi i Ginger. Trzymam za wszystkich kciuki.
Mam nowe zdjęcia Gordona. Wyrósł chłopczyk pięknie i wybarwiły mu się "orzeszki" nad oczkami. Zobaczcie sami jaki jest piękny. Reszta nowych zdjęć w fotogalerii Gordona.

Godron Even Hov

08.04.2011

To już rok od czasu gdy na świat przyszedł miot "G" i właśnie z tej okazji życzę Even Hovkom samych sukcesów szkoleniowych, radości z zabaw, zawsze pełnych misek, miłości i długiego zdrowego życia.
Wczoraj, jakby na urodziny, przyszedł do nas list z Belgii o przyznanym przez FCI tytule Internationale Beauty Champion dla Hendi.
No to teraz wszystkie miśki na wystawy - gonić mamę.

07.04.2011

W niedzielę odwiedziła nas Gratina (Garda). Wyrosła z niej piękna suczka. Ma śliczny miodowy kolor, prosty grzbiet, ciemne oczy i taką samą pigmentację. Troszkę musi schudnąć - ale kto z nas nie musi ;-).
W tym tygodniu miałam jeszcze telefony od właścicieli Gorana i Ganeti(Luny)oraz maila od Goldi. Bardzo dziękuję Wam za pamięć i cieszę się, że psiaki spełniają Wasze oczekiwania. Teraz już i Goldi stała się "dorosła". Czekam na zdjęcia.

Gratina

24.03.2011

Wczoraj miałam miły telefon od właściciela Gorky-ego. Dowiedziałam się, że kończą PT2 i myślą o IPO. Brawo! Miot "G" kończy niebawem rok. Jak szybko ten czas leci. Psiaki są już prawie dorosłe. Buziaki dla Even Hovków.
Dla przyszłych wlaścicieli szczeniąt przeniosłam zabawę w wymyślanie imion na koniec zakładki "Szczenięta".

18.03.2011

Dostałam długooczekiwane zdjęcia Gorana i wspaniałe wiadomości o Goldince. Niunia zaczęła szkolenie - tym razem to IPO - trzymamy kciuki. A tak teraz wygląda Goran.

Goran

GoranMamy dwa nowe imiona zarezerwowane. Są to: Heros i Herra. Dodam jeszcze do listy Hessi i Hestia oraz Hetman Herman, Hermes, Hex.

14.03.2011

Wreszcie przyszła długo oczekiwana wiosna i nowe informacje o Gratinie. Ma się bardzo dobrze, choć jest trochę krnąbrną suczką. Niedługo zacznie szkolenie PT-1 -i to jest bardzo dobra wiadomość. Dołączyła do reszty suczek z tego miotu i stała się już psią kobietką. W przyszłym tygodniu ma mnie odwiedzić. Dziękuję właścicielom za pamięć o hodowcy. Zrobię trochę zdjęć i zobaczycie jak wyrosła.
Mam propozycję imion dla psiaków z przyszłego letniego miotu.
Pieski: Hektor (rezerwacja), Heban, Hertz, Helper, Heaps, Hent, Helios, Herkules, Heriot, Heros(rezrwacja) i
suczki): Heca, Heven, Heder, Heidi, Hetti, Henzi, Hella, Hetter, Herra (rezerwacja), Hekate, Heavy, Hendi ( po mamie) Hestia i Hessi (rezerwacja).
Zapraszam do wymyślania i rezerwacji.
Do dyspozycji mamy dwie pierwsze litery "HE".

23.02.2011

Wstawiłam trochę zdjęć piesków z miotu "G". Zapraszam do oglądania.

A teraz kilka zdjęć Diny z ostatnich dni.

Dina zima 2011

Dina zima 2011

Dina zima 2011

Dina zima 2011

18.02.2011

Mam nowe wiadomości o Gabi. "Niunia" chodzi już na drugi stopień szkolenia PT. Właściciele są z niej bardzo zadowoleni. Stała się niedawno, tak jak jej siostry, psią kobietką. Czekam na obiecane zdjęcia. :-)

20.01.2011

Wreszcie mam chwilkę czasu na uzupełnienie wiadomości o Evenhovkach.
Goldi szkoli się pilnie. Była o niej nawet wzmianka w TVP Rzeszów. A tak teraz wygląda.

Goldi zimą

Ginger ukończyła pierwsze szkolenie PT. Jej państwo są z niej bardzo dumni.

Ginger zimą

Gorky chodzi już do drugiej szkoły na PT.
Goran zakończył pierwsze szkolenie obedience. Teraz czas Gorana na szkolenie PT.
Gordon wyrósł pięknie sami zobaczcie.

Gordon zimą

Dziś przyszły nowe wiadomości od Ganeti-Luny. Luna stała się już drugą dorosłą suczką z tego miotu.;-)Na zdjęciu z jej małymi przyjaciółmi. Przypominam o zaglądaniu do działu "porad hodowcy" - wychowanie. Tam znajdziecie wiadomości o cieczce.

Ganeti zimą

Mam też nowe zdjęcia od Granda i Fiony.

Grand i Fiona Even Hov

Tak wygląda przyrodnie rodzeństwo. Podobni?
Pozdrawiam wszystkich właścicieli:-). Dziękuję za zdjęcia i wiadomości o Evenhovkach i proszę o jeszcze.
Niebawem uzupełnię fotogalerie psiaków z miotu "G".
Czekam na zdjęcia Gabi, Gratiny, Gatii, Gorana i Gorkiego.

06.01.2011

Człowiek robi plany, a życie i tak pisze swoje własne scenariusze...
Wczoraj wróciłam z wyjazdu do Czech. Sylwestrowe problemy z samochodem nie pozwoliły mi na wcześniejszy o 48 godzin wyjazd. Podróż z Warszawy do stolicy Czech (650 km) była fatalna (śnieg i ślisko) i na dodatek Praga przywitała nas śnieżycą. Następnego dnia po przyjeździe zrobiłam Dinie badanie progesteronu. Niestety okazało się, że jest już go stanowczo za dużo. Według weterynarza krycie nie mogło już prowadzić do ciąży - więc się nie odbyło.
Na wielkie szczęście Dina ma regularne cieczki i często bo co 146-154 dni. Nie poddaję się i będę kryła Dinę ostatni raz na koniec maja. Planowany odbiór szczeniąt przesunie się o 5 miesięcy - na wrzesień 2011. Osoby zainteresowane szczeniętami, znające moją suczkę osobiście - myślę, że poczekają dodatkowo te 5 miesięcy. Dla tych, którzy są niecierpliwi podaję stronę zaprzyjaźnionej hodowli gdzie jest planowany miot www.ami-hovawart.eu .

01.01.2011

Witamy w Nowym Roku 2011.