WARSZAWSKA HODOWLA HOVAWARTÓW "EVEN HOV" FCI

Hovawart szczeniaki 2022, hodowla hovawart Warszawa, szczenięta hovawart 2022

NOWINKI 201924.12.2019

Wesołych Świat i Szczęśliwego Nowego roku 2020 życzę wszystkim miłośnikom zwierząt a w szczególności miłośnikom hovawartów.
śwąteczna Indi

15.12.2019

Ach ta ostatnia sobota ❤ ❤ ❤. W tym dniu byłyśmy na III Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych w Lublinie. Na wystawę pojechałyśmy w super towarzystwie Justysi, Agnieszki, Michała, Ani i Jacka. Bardzo rzadko jeździmy na wystawy i nie jestem biegła w wystawianiu, a tego trzeba się nauczyć i często powtarzać. Indi w całym 5 letnim życiu była zaledwie na 6 czy 7 wystawach. Jak wiecie głównie zajmujemy się szkoleniem a wystawy to takie miejsce do spotkania hovkowych przyjaciół. Teraz jeździmy głównie w celu socjalizacji córki Indi - Juniki.
Na III Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych w Lublinie stawka hovawartów była nieliczna: było 6 hovków i to same suki. Ponoć nie ma to dużego znaczenia, bo jak mówiła mi kiedyś moja przyjaciółka, przegrać można nawet z jednym. :-) Klasę szczeniąt reprezentowała nasza mała Junika Even Hov. Poszło jej całkiem nieźle- dostała ocenę wybitnie obiecującą i bardzo miłe słowa od sędzi.
W klasie otwartej konkurowały ze sobą Gaga Smocza Saga i Manita Casariae'hov. Wygrała Manita zarówno z Gagą jak i z suką z kasy championów- Enormus Qui Pro Quo, otrzymując w porównaniu res. CACIB.

My z Indi byłyśmy jak zwykle same w prestiżowej (przynajmniej dla mnie) klasie użytkowej. Piszę "jak zwykle", ponieważ w Polsce nie ma drugiej suki rasy hovawart, poza mamą Indi - Gratiną Even Hov, która ma certyfikat użytkowości uprawniający do wystąpienia na wystawie w klasie użytkowej.

Ktoś kiedyś złośliwie powiedział, że klasa użytkowa to klasa psów brzydkich. Czy ja wiem? Uroda rzecz gustu. Najważniejszy jest dla mnie charakter psa.
Następną ocenianą klasą była klasa championów, a w niej suka Enormus Qui Pro Quo i weteranka Safira Animagus.
Pani sędzia wybrała spośród wszystkich wymienionych wyżej konkurentek naszą Indi. Dała jej ocenę doskonałą i wnioski CWC, CACIB, tytuł Najlepszej Dorosłej Suki w Rasie, tytuł Zwycięzcy Rasy, tytuł Najlepszego Psa Użytkowego w Rasie oraz nominację na prestiżową Wystawę Cruft's.

Zostałyśmy na konkurencjach finałowych porównania psów wszystkich ras klasy użytków i Indi zajęła III miejsce z pięciu najlepszych psów klas użytkowych i otrzymała puchar dla III Najpiękniejszego Psa Użytkowego Wystawy. Bardzo mnie ta cała wystawa ubawiła, a miłe towarzystwo było dopełnieniem otrzymanych przez Indi tytułów. Jestem z niej dumna!
CACIB dla INDI

Poprównanie o Najlepszą  Dorosłą Sukę w Rasie

III Najpiękniejszy Pies Użytkowy Wystawy

20.11.2019

Dziś dotarły do mnie kalendarze na rok 2020. Będzie to mój prezent pod choinkę dla miotu "J". Na pewno dojdą pod wskazany adres przed Świętami Bożego Narodzenia. Proszę właścicieli o potwierdzenie mailowe adresów. Poniżej Kalendarz 2020 hodowli Even Hov do pooglądania :-).
Kalendarz Even Hov 2020
Kalendarz Even Hov 2020Kalendarz Even Hov 2020Kalendarz Even Hov 2020
Kalendarz Even Hov 2020Kalendarz Even Hov 2020Kalendarz Even Hov 2020
Kalendarz Even Hov 2020Kalendarz Even Hov 2020Kalendarz Even Hov 2020
Kalendarz Even Hov 2020Kalendarz Even Hov 2020Kalendarz Even Hov 2020


09.11.2019

Indi wróciła już do treningu po odchowaniu miotu "J".
Nie ma jeszcze kondycji i musi jeszcze schudnąć ze 2 kg - ale jesteśmy na dobrej drodze.
Pracę z pozorantem zaczęła również jej córka - Dora (Junika Even Hov)
Poniżej kilka zdjęć z treningu.

JUNIKA Even Hov

JUNIKA Even Hov

JUNIKA Even Hov

JUNIKA Even Hov>

JUNIKA Even Hov

JUNIKA Even Hov

22.10.2019

W ostatni weekend miałyśmy okazję pospacerować w miłym towarzystwie. Spotkaliśmy się z Grandem (Shiro Casariae'hov) ojcem miotu "J".
Poniżej pamiątkowe zdjęcia Indi i Granda.
Grand  i Indi Even Hov

Grand  i Indi Even Hov

Grand  i Indi Even Hov

06.09.2019

Maluchy z miotu "J" mają już 5 miesięcy więc najwyższy czas iść do psiego przedszkola i zacząć naukę. Tak na prawdę to raczej socjalizacja w gronie innych szczeniaków.
Mam też smutną wiadomość. 1 sierpnia odeszła za Tęczowy Most w wieku 12 lat Fiona Even Hov - czarna podpalana suczka z pierwszego miotu Hendi. Biegaj razem z mamą - Diną za Tęczowym Mostem - Królewno. Beatko, Siegi trzymajcie się. Wiem, że Fiony inny pies nie zastąpi ale jest z Wami jeszcze Grand Even Hov, który otrze Wam łzy. Dziękuję za ostatnie zdjęcie Fiony i zdjęcie 9 letniego Granda.
Fiona Even Hov
Grand Even Hov

28.07.2019

Indi wypoczywa ze mną na wakacjach. Mamy wiadomości od wszystkich opiekunów miotu "J". Bardzo się cieszę że relacjonujecie poczynania Waszych psich dzieci. Wstawię trochę nadesłanych zdjęć do galerii.

24.06.2019

Czas tak szybko leci. Nie tak dawno maluszki się urodziły a już jadą do swoich nowych domów. W długi weekend wyjechały już trzy szczeniaczki: Jenny, Judi i Joshi. Wszystkie trzy maluszki będą mieszkać blisko siebie koło Łodzi. W tym tygodniu jadą dwa chłopaki a ostatnie dwie dziewczyny wyjadą na początku lipca. Cały miot ma nowych, wspaniałych właścicieli. Wstawiłam nowe zdjęcia w galerii miotu "J". z brykania maluszków po ogrodzie. Bryka z nimi i BOS-ka ciocia Luna.

Miot I Miot I

08.06.2019

Dziś gościliśmy kolejnych przyszłych właścicieli maluszków. Dziękujemy za odwiedziny. Przed burzą zrobiliśmy trochę zdjęć. A tu mama Indi i dzieci.

02.06.2019

Trochę nowości z hodowli nie zaszkodzi. Maluchy rosną i rozrabiają. Dwa dni temu poznały trawkę i mają już zdjęcia plenerowe :-) Zostały pierwszy raz odrobaczone. Pieski są już od tygodnia dokarmiane psim mlekiem z kleikiem ryżowym a od 3 dni mięskiem z warzywami i płatkami ryżowymi. Poznały już smak surowej wołowinki. Przebywają w kojcu zewnętrznym i maja do dyspozycji plac zabaw w ogrodzie. Wstawiłam nowe zdjęcia do podstrony miotu "J". Wczoraj i dzisiaj były pierwsze odwiedziny przyszłych właścicieli - miło było Was poznać.

22.05.2019

Szczeniaki mają już 3 tygodnie. Mają małe ząbki i podgryzają się nawzajem. Sesja zdjęciowa poszczególnych maluchów dopiero będzie po niedzieli. Teraz wstawiam kilka zdjęć zobaczcie jak maluchy urosły :-).

12.05.2019

Minął już tydzień od czasu ostatniego wpisu. Maluchy ważą już sporo ponad kilogram każde. Otwierają się im oczka. Niedługo zaczną poznawać otoczenie i siebie nawzajem. Wstawiłam nowe zdjęcia każdego maluszka na podstronce miotu "J". Poniżej zdjęcie Indi i maluchów z wczoraj.

05.05.2019

Od porodu minęło już 5 dni. Maluchy zaczynają wyglądać jak małe pieski. Blondynom zaczynają ciemnieć noski i poduszeczki łapek. Z tej okazji zrobiłam wszystkim maluchom podstrony ze zdjęciami- pokazują się po kliknięciu zdjęcia w tabelce miotu "J". Zapraszam do oglądania. A tu maluchy przy bufecie.

03.05.2019

Waga maluszków wzrosła znacznie. Najmniejsze szczenię waży już sporo ponad 500 gram. Indi jest wspaniałą matką. Cały czas siedzi z maluchami w kojcu i cierpliwie je karmi i wylizuje. Sami zobaczcie.

02.05.2019

Trochę odespałam. W związku z tym wymyśliłam imiona maluszków i dopisałam do tabelki na podstronie miotu "J" . Są to imiona proponowane - można je zmienić oczywiście na życzenie właściciela ;-).

01.05.019

Wreszcie nadeszła chwila narodzin - cudu życia. Maluchy Indi urodziły się w nocy 30.04.2019r. Poród zaczął się przed północą 29 i trwał do godz 10 -tej 30 kwietnia. Indi spisała się doskonale. Urodziła 7 tłuściutkich szczeniąt. Cztery dziewczynki i trzech chłopców. Miot jest w kolorach czarny podpalany i blond. Więcej na stronie miotu "J". Zapraszam do pooglądania

27.04.2019

Od krycia Indi minęło 59 dni. Do porodu zostało niewiele czasu. Mierzymy już temperaturę, której spadek o ponad 1'C jest symptomem rozpoczynającego się porodu. Indi jest spokojna. Wykopała sobie w ogrodzie wielką jamę - swoistą porodówkę ;-) ale już do niej nie zagląda. Ma w domu przygotowany swój kojec porodowy, w którym chętnie śpi. Do porodu już wszystko przygotowane. Pozostaje czekać. Trzymajcie kciuki. A do pooglądania zdjęcia Indi z wczoraj.


18.04.2019

50 dzień ciąży jeszcze ok 10-11 dni i przyjdą na świat maluchy mojej Indi. Widzę, że jest już jej ciężko. Maluchy rozrabiają w brzuchu - kopią. Przygotowania do porodu przebiegają zgodnie z planem. A Indi wygląda tak :-)


12.04.2019

Dziś mamy 44 dzień ciąży. Indi się oszczędza zrobiła się grubsza i je za dwie. Humorek dopisuje.
08.04.2019

9 lat temu na świat przyszedł drugi miot mojej ukochanej Diny (Hendi Salutaris). Z tej okazji miotowi "G" życzę wszystkiego co najlepsze, miłości waszych ludzi, długich lat w zdrowiu. Teraz trochę powspominamy.

07.08.2019

Nareszcie mamy piękną wiosnę!! Indi skorzystała z okazji i wykąpała się w stawie. Zobaczcie sami.;-)

30.03.2019

Czas leci nieubłaganie. Indi jest już w 31 dniu ciąży. Humor jej dopisuje choć zaczęła się trochę oszczędzać i już tak bardzo nie gania.
Siedzi cały czas pod lodówką. :-)
Poniżej kilka zdjęć z dzisiejszego dnia.A tu z Luną.


21.03.2019

Dziś byłyśmy z Indi na badaniu USG, które potwierdziło ciążę. Na zdjęciu poniżej 2 tycie Even Hovki. Ciąża mnoga widać było 5 zarodków, ale pewnie jest ich więcej. Za 2 tygodnie USG kontrolne.A tak wygląda Indi w 22 dniu ciąży- oczywiście z ukochaną "glamką".


04.03.2019

A oto niespodzianka. Wczoraj INDI zdała na piątkę międzynarodowy egzamin IGP 1 - do niedawna IPO 1. Ocenała nas sędzia prób pracy p. Beata Ryl. Uważam, że ocena była sprawiedliwa a sędzina po ocenie wypunktowała wszystkie błędy i każde nawet małe niedociągnięcie powstałe głównie niestety -z mojej strony. Mamy nad czym pracować, po odchowaniu dzieci.
Tropienie zaliczyłyśmy na 90 pkt/100, posłuszeństwo na 89 pkt/100 i obronę najlepiej bo na 92 pkt /100. Ogólnie otrzymałyśmy 271 pkt ocenę bardzo dobrą. Jestem dumna z INDI. Dała radę mimo cieczki i krycia.
Zachęcam innych właścicieli hovków do pracy ze swoimi psami. Przecież INDI nie może być jedyną suką hodowlaną w Polsce ze zdanym egzaminem IGP 1 ;-).
Dacie radę, uwierzcie w swojego psa i dajcie mu szansę sprawdzenia się w sporcie obronnym. Trzymam za Was kciuki!


28.02.2019

Już po kryciu. Indi bardzo spodobała się Grandowi (Shiro Casariae'Hov). Związek został skonsumowany. Za 24 dni jedziemy liczyć maluchy.

23.02.2019

W przyszłym tygodniu jedziemy z Indi na krycie. Kawaler już czeka. Trzymajcie kciuki za udaną randkę. Dalsze informacje wkrótce.

21.02.2019

Zima się kończy, a my znowu na tropieniu.

Witamy na nowej stronie mojej hodowli. Mam nadzieję, że się będzie podobać. Niebawem uzupełnię informacje z początku roku.