a w

WARSZAWSKA HODOWLA HOVAWARTÓW "EVEN HOV" FCI

Hovawart szczeniaki 2019, hodowla hovawart Warszawa, szczenięta hovawart 2019

NOWINKI 201924.06.2019

Czas tak szybko leci. Nie tak dawno maluszki się urodziły a już jadą do swoich nowych domów. W długi weekend wyjechały już trzy szczeniaczki: Jenny, Judi i Joshi. Wszystkie trzy maluszki będą mieszkać blisko siebie koło Łodzi. W tym tygodniu jadą dwa chłopaki a ostatnie dwie dziewczyny wyjadą na początku lipca. Cały miot ma nowych, wspaniałych właścicieli. Wstawiłam nowe zdjęcia w galerii miotu "J". z brykania maluszków po ogrodzie. Bryka z nimi i BOS-ka ciocia Luna.

Miot I Miot I

08.06.2019

Dziś gościliśmy kolejnych przyszłych właścicieli maluszków. Dziękujemy za odwiedziny. Przed burzą zrobiliśmy trochę zdjęć. A tu mama Indi i dzieci.

02.06.2019

Trochę nowości z hodowli nie zaszkodzi. Maluchy rosną i rozrabiają. Dwa dni temu poznały trawkę i mają już zdjęcia plenerowe :-) Zostały pierwszy raz odrobaczone. Pieski są już od tygodnia dokarmiane psim mlekiem z kleikiem ryżowym a od 3 dni mięskiem z warzywami i płatkami ryżowymi. Poznały już smak surowej wołowinki. Przebywają w kojcu zewnętrznym i maja do dyspozycji plac zabaw w ogrodzie. Wstawiłam nowe zdjęcia do podstrony miotu "J". Wczoraj i dzisiaj były pierwsze odwiedziny przyszłych właścicieli - miło było Was poznać.

22.05.2019

Szczeniaki mają już 3 tygodnie. Mają małe ząbki i podgryzają się nawzajem. Sesja zdjęciowa poszczególnych maluchów dopiero będzie po niedzieli. Teraz wstawiam kilka zdjęć zobaczcie jak maluchy urosły :-).

12.05.2019

Minął już tydzień od czasu ostatniego wpisu. Maluchy ważą już sporo ponad kilogram każde. Otwierają się im oczka. Niedługo zaczną poznawać otoczenie i siebie nawzajem. Wstawiłam nowe zdjęcia każdego maluszka na podstronce miotu "J". Poniżej zdjęcie Indi i maluchów z wczoraj.

05.05.2019

Od porodu minęło już 5 dni. Maluchy zaczynają wyglądać jak małe pieski. Blondynom zaczynają ciemnieć noski i poduszeczki łapek. Z tej okazji zrobiłam wszystkim maluchom podstrony ze zdjęciami- pokazują się po kliknięciu zdjęcia w tabelce miotu "J". Zapraszam do oglądania. A tu maluchy przy bufecie.

03.05.2019

Waga maluszków wzrosła znacznie. Najmniejsze szczenię waży już sporo ponad 500 gram. Indi jest wspaniałą matką. Cały czas siedzi z maluchami w kojcu i cierpliwie je karmi i wylizuje. Sami zobaczcie.

02.05.2019

Trochę odespałam. W związku z tym wymyśliłam imiona maluszków i dopisałam do tabelki na podstronie miotu "J" . Są to imiona proponowane - można je zmienić oczywiście na życzenie właściciela ;-).

01.05.019

Wreszcie nadeszła chwila narodzin - cudu życia. Maluchy Indi urodziły się w nocy 30.04.2019r. Poród zaczął się przed północą 29 i trwał do godz 10 -tej 30 kwietnia. Indi spisała się doskonale. Urodziła 7 tłuściutkich szczeniąt. Cztery dziewczynki i trzech chłopców. Miot jest w kolorach czarny podpalany i blond. Więcej na stronie miotu "J". Zapraszam do pooglądania

27.04.2019

Od krycia Indi minęło 59 dni. Do porodu zostało niewiele czasu. Mierzymy już temperaturę, której spadek o ponad 1'C jest symptomem rozpoczynającego się porodu. Indi jest spokojna. Wykopała sobie w ogrodzie wielką jamę - swoistą porodówkę ;-) ale już do niej nie zagląda. Ma w domu przygotowany swój kojec porodowy, w którym chętnie śpi. Do porodu już wszystko przygotowane. Pozostaje czekać. Trzymajcie kciuki. A do pooglądania zdjęcia Indi z wczoraj.


18.04.2019

50 dzień ciąży jeszcze ok 10-11 dni i przyjdą na świat maluchy mojej Indi. Widzę, że jest już jej ciężko. Maluchy rozrabiają w brzuchu - kopią. Przygotowania do porodu przebiegają zgodnie z planem. A Indi wygląda tak :-)


12.04.2019

Dziś mamy 44 dzień ciąży. Indi się oszczędza zrobiła się grubsza i je za dwie. Humorek dopisuje.
08.04.2019

9 lat temu na świat przyszedł drugi miot mojej ukochanej Diny (Hendi Salutaris). Z tej okazji miotowi "G" życzę wszystkiego co najlepsze, miłości waszych ludzi, długich lat w zdrowiu. Teraz trochę powspominamy.

07.08.2019

Nareszcie mamy piękną wiosnę!! Indi skorzystała z okazji i wykąpała się w stawie. Zobaczcie sami.;-)

30.03.2019

Czas leci nieubłaganie. Indi jest już w 31 dniu ciąży. Humor jej dopisuje choć zaczęła się trochę oszczędzać i już tak bardzo nie gania.
Siedzi cały czas pod lodówką. :-)
Poniżej kilka zdjęć z dzisiejszego dnia.A tu z Luną.


21.03.2019

Dziś byłyśmy z Indi na badaniu USG, które potwierdziło ciążę. Na zdjęciu poniżej 2 tycie Even Hovki. Ciąża mnoga widać było 5 zarodków, ale pewnie jest ich więcej. Za 2 tygodnie USG kontrolne.A tak wygląda Indi w 22 dniu ciąży- oczywiście z ukochaną "glamką".


04.03.2019

A oto niespodzianka. Wczoraj INDI zdała na piątkę międzynarodowy egzamin IGP 1 - do niedawna IPO 1. Ocenała nas sędzia prób pracy p. Beata Ryl. Uważam, że ocena była sprawiedliwa a sędzina po ocenie wypunktowała wszystkie błędy i każde nawet małe niedociągnięcie powstałe głównie niestety -z mojej strony. Mamy nad czym pracować, po odchowaniu dzieci.
Tropienie zaliczyłyśmy na 90 pkt/100, posłuszeństwo na 89 pkt/100 i obronę najlepiej bo na 92 pkt /100. Ogólnie otrzymałyśmy 271 pkt ocenę bardzo dobrą. Jestem dumna z INDI. Dała radę mimo cieczki i krycia.
Zachęcam innych właścicieli hovków do pracy ze swoimi psami. Przecież INDI nie może być jedyną suką hodowlaną w Polsce ze zdanym egzaminem IGP 1 ;-).
Dacie radę, uwierzcie w swojego psa i dajcie mu szansę sprawdzenia się w sporcie obronnym. Trzymam za Was kciuki!


28.02.2019

Już po kryciu. Indi bardzo spodobała się Grandowi (Shiro Casariae'Hov). Związek został skonsumowany. Za 24 dni jedziemy liczyć maluchy.

23.02.2019

W przyszłym tygodniu jedziemy z Indi na krycie. Kawaler już czeka. Trzymajcie kciuki za udaną randkę. Dalsze informacje wkrótce.

21.02.2019

Zima się kończy, a my znowu na tropieniu.

Witamy na nowej stronie mojej hodowli. Mam nadzieję, że się będzie podobać. Niebawem uzupełnię informacje z początku roku.