WARSZAWSKA HODOWLA HOVAWARTÓW "EVEN HOV" FCI

Hovawart szczeniaki 2022, hodowla hovawart Warszawa, szczenięta hovawart 2022

ARCHIWUM 2016


28.12.2016

Kończy się rok więc życzę wszystkim miłośnikom hovawartów Szczęśliwego Nowego Roku 2017. Pamiętajcie aby nie puszczać fajerwerków i petard bo nasze kochane zwierzaki- delikatnie mówiąc - tego nie lubią.

24.12.2016

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!!!

04.12.2016

Egzamin IPO to nie lada wyzwanie- nawet ten pierwszy wstępny. Dziś właśnie Indi do niego podchodziła i go zdała. Sędziował Międzynarodowy Sędzia Kynologiczny Prób Pracy, znany ze swojej surowości, Zbigniew Milewski. Z wyników tropienia nie mamy się czym chwalić. Indi dostała tylko 72 punkty. Dużo lepiej było na posłuszeństwie 90 pkt. i całkiem nieźle w obronie 87 pkt. Ogółem dostałyśmy 249 punktów co dało ocenę dobrą. Na wiosnę zaczynamy się przygotowywać do IPO 1.

11.09.2016

Trzecia i ostatnia wystawa tym razem krajowa Stołeczna była dla Indi równie udana. Otrzymała 3 wniosek CWC a ponieważ była bezkonkurencyjna to zgarnęła wszystkie tytuły : Best Bitch i Zwycięstwo Rasy. Oceniała sędzina Elżbieta Kusińska Leontiew. Opis bardzo podobny doszedł tylko kompletny , nożycowy zgryz.

10.09.2016

Druga w tym roku wystawa tym razem Klubowa Molosów była również udana. Indi pokazała się bardzo ładnie a sędzia Robert Mroczko długo zastanawiał się nad podjęciem decyzji - którą sukę wybrać jako najlepszą w rasie. Wygrała Gratina Even Hov - mama Indi- startująca w klasie użytkowej. Gratulujemy mamusi :-) Opis Indi bardzo podobny do poprzedniego : " Dobrego wzrostu w żeńskim typie, głowa o bardzo dobrych proporcjach, bardzo dobrze osadzona elegancka szyja, doskonała linia górna, dobrze osadzony i noszony ogon, bardzo dobre kątowanie przodu i tyłu, dynamiczna akcja kończyn- tylnych odrobinę wąska, doskonały gatunek szaty i podpalania." Tego dnia Indi otrzymała drugie duże CWC.

03.09.2016

Indi na wystawie w Białymstoku w klasie otwartej dostała pierwszy wniosek CWC, ocenę doskonałą i tytuły: Best Bitch i Zwycięstwo Rasy Mnie najbardziej cieszy opis litewskiej sędziny Ramune Kazlauskaite cytuję : "26 miesięczna , średniej wielkości, bardzo dobra w typie, pięknie zbudowana, bardzo dobrej kości, typowa sucza głowa, ciemne oczy, dobre uszy, dobra górna linia, bardzo dobra klatka piersiowa i kątowanie zbalansowany ruch."

07.08.2016

Cały czas się szkolimy. Teraz głównie posłuszeństwo i tropienie.

22.07.2016

Właśnie otrzymałam wynik badania na DM - na chorobę genetyczną ujawniającą się w późniejszym wieku od 6 lat, prowadzącą do całkowitego bezwładu tylnych nóg, Mamy wynik DM/N co oznacza Indi na jeden zmutowany gen i nigdy nie zachoruje na tą chorobę. Wynik badania jest taki sam jak jej mamy- Gratiny Even Hov i babci Diny.

18.07.2016

Wróciłyśmy dziś z badania stawów biodrowych i łokciowych- wyniki Indi ma najlepsze z możliwych czyli HD A przy kącie Norberga 113/111 i ED 0. Dodatkowo mamy już zbadane oczy z wynikiem zdrowe - bez wad genetycznych. Zbadałam jej przy okazji krew na wskaźniki tarczycowe i na badanie genetyczne DM. Wyniki tarczycy są wzorowe. Teraz czekam na wyniki DM. Pozostaje mi tylko zbadać Indi serca i będzie już w pełni przebadana.

23.02.2015

Wstawiłam nowe zdjęcia Indi do jej galerii

08.01.2016

Minął rok od śmierci Diny a jeszcze nie mogę się uporać z jej stratą. Na szczęście mam Indi. To ona stała się dla mnie drugą małą Diną.

01.01.2016

Witamy w Nowym Roku 2016.