WARSZAWSKA HODOWLA HOVAWARTÓW "EVEN HOV" FCI

Hovawart szczeniaki 2022, hodowla hovawart Warszawa, szczenięta hovawart 2022

ARCHIWUM 2012


16.12.2012

Kochani... zbliżają się święta i w związku z tym wszystkim miłośnikom hovawartów a szczególnie teraźniejszym i przyszłym właścicielom Even Hovków życzę zdrowych, wspaniałych, śnieżnych, spokojnych i pełnych miłości Świąt Bożego Narodzenia a psiakom życzę długiego, zdrowego życia, pełnego zabaw i radości oraz zawsze pełnych misek.
Grand Even Hov - HovoMikołaj

21.11.2012

Wczoraj dostałam wiadomości z Niemiec o Grandzie Even Hov. Wyrósł chłopczyk na całkiem dużego samca. Jest zdrowy. Miał badane stawy biodrowe i ma wynik HD A- co mnie bardzo cieszy. Dziękuję za wiadomości i czekam na zdjęcia. To 5 psiak z miotu "G" który jest już po prześwietleniu stawów. Czekam na następne psiaki. Nowe wiadomości i zdjęcia dostałam również od właścicieli Goldi. Suczka jest zdrowa a właściciele z niej bardzo zadowoleni. Jest bardzo podobna do Ginger -sami zobaczcie.

Goldi Even Hov

Goldi Even Hov

19.11.2012

Ten weekend był bardzo pracowity dla Gratiny (Gardy). W sobotę 17.11.2012 zdała, jako pierwsza z miotu, egzamin BH na ocenę bardzo dobrą a w niedzielę 18-tego z tropienia (PTT-1) również otrzymała ocenę bardzo dobrą. Jestem z niej niesamowicie dumna. Dzielna dziewczynka.

Gratina po egzaminie PTT1

16.11.2012

Nowinki, nowinki.... W zeszłym tygodniu 11.11.2012 odbyła się Międzynarodowa Wystawa w Kielcach w której brało udział 16 hovków a wśród nich czwórka Even Hovków. Były: Gratina, Gorky, Hermes i Herkules. Spotkanie było bardzo miłe. Wszystkie psiaki mnie poznały i zostałam przez nie oblizana z każdej strony. Poza tym jestem bardzo dumna z wyników wystawy. Gratina najpierw wygrała swoją klasę z ocena doskonałą i z wnioskiem CWC, potem porównanie o Najlepszą Dorosłą Sukę w Rasie następnie dostała wniosek na Championa międzynarodowego CACIB
Gratina - wystawa Kielce
Najlepszym Dorosłym Psem Samcem w Rasie okazał się Gorky. On również otrzymał wniosek CACIB.
kielce porównanie o BOB-a
Na końcu rodzeństwo miotowe biegało wraz z Najlepszym Juniorem o Zwycięstwo Rasy.
Tym razem lepszy okazał się Gorky. Gorky BOB
Bardzo się cieszę również ze spotkania z maluchami oba otrzymały oceny wybitnie obiecujące. Klasę BABY wygrał Hermes (w domu Rodon).
Hermes
Herkules (Heban) był na swojej pierwszej wystawie i nie bardzo podobało mu się grzebanie w jego pyszczku w celu oceny zgryzu - ale to się na pewno zmieni gdy nauczymy go komendy -ząbki.
Hermes i Herkules
Po wystawie Even Hovki musiały trochę razem pobrykać.
Hermes i Herkules

Even Hovki

Even Hovki
Bardzo dziękuję wszystkim za cudne spotkanie i do następnego...

07.11.2012

Hermes był na swojej pierwszej wystawie w klasie baby i dostał ocenę wybitnie obiecującą. Gratuluję, bardzo się cieszę i do zobaczenia w Kielcach.

Hermes Even Hov

Wstawiłam kolejne zdjęcia psiaków z mojej hodowli. Tym razem Ginger i Hermesa
Miło mi, że właściciele Even Hovków o mnie pamiętają - dziękuję.

Ginger

08.10.2012

Wczoraj dostałam zdjęcia Ganeti- Luny Even Hov a dziś wstawiam je do galerii. Zobaczcie sami jaka jest śliczna.
Ganeti vel Luna Even Hov

01.10.2012

Trochę się nam pozmieniało. Gratina Even Hov uzyskała uprawnienia hodowlane i dopisałam ją do swoich suk hodowlanych i od tej chwili to ona będzie stanowić trzon mojej hodowli.

A tak wygląda teraz matka Hendi i córka Gratina.

Hendi i Gratina

Uzupełniłam galerię Gorana

Goran na wystawie
Dziękuje właścicielom za zdjęcia.
Dodałam zdjęcia do galerii Fibi Even Hov oraz uzupełniłam galerię Gordona
Kolejna nowinka dotyczy maluchów z miotu "H". Hermes, wraz ze swoją małą Panią, chodzi do psiego przedszkola. Poznaje nowe miejsca, inne psy. Jedynymi słowy socjalizuje się na całego. Mieszka z trzema dziewczynkami, które dostarczają mu wiele pomysłów do zabaw.
Herkules vel Heban - no cóż "on sam o sobie" pisze na swoim blogu sami zobaczcie i poczytajcie o jego przygodach. Tak wygląda teraz.
Herkules vel Heban

19.08.2012

Dziś kolejny sukces psiaka z mojej hodowli. Tym razem Goran na wystawie we Włocławku otrzymał ocenę doskonałą, złoty medal i pierwszy wniosek na championa CWC. Gratuluję i pozdrawiam właścicieli i czekam na zdjęcia.

17.08.2012

Oj dużo się działo przez ostatni miesiąc. Już po wakacjach i jest wreszcie trochę czasu na uzupełniam wiadomości z hodowli.
Miot "H" już w nowych domach. Psiaki maja wspaniałe, pełne miłości rodziny.
A teraz kilka zdjęć z pożegnania.

Herkules z nową rodziną
Herkules z nową rodziną.

Hermes z nową rodzina
Hermes z nową rodziną.
W lipcu odwiedził nas Gordon z całą rodziną. Przy okazji wymiziali maluchy. Gordon jest pięknym psem - klonem Diny - zresztą sami zobaczcie. Gordon i Dina

Tak wygląda teraz na spacerze z mamą Dinką.

Gordon  nad morzem

..i nad morzem...
Gratina była na swojej drugiej w życiu wystawie i spisała się znakomicie. Wywalczyła w swojej klasie 1 miejsce i ocenę doskonalą. Otrzymała pierwsze CWC (duże) i tym sposobem rozpoczęła championat. Gratuluje występu!

Gratina i jej pamiątki z wystawy w Sopocie
Wraz z Panem prezentują pamiątki z wystawy w Sopocie.

Ginger na wystawie w Nowym Targu otrzymując trzeci wniosek CWC zakończyła Championat Polski.
Jest już drugim po Gorky'm dorosłym Championem Polski z przydomkiem Even Hov. Bardzo mnie to cieszy. A tak wygląda w wieku 2 lat.
Ginger 2 lata

14.07.2012

Wstawiłam nowe zdjęcia maluchów. Zobaczcie jak brykają po ogrodzie.

mauchy

maluchy

maluchy

maluchy

maluchy

maluchy

maluchy

03.07.2012

Maluchy zaczynają się bawić zabawkami. Są bardzo wesołe i na widok człowieka merdają ogonkami. Zdjęcie maluchów z dnia dzisiejszego. Reszta w galeriach miotu "H"

maluchy miot "H"

30.06.2012

Wstawiłam kilka zdjęć maluchów do galerii. Zapraszam do oglądania.

24.06.2012

Dostałam dziś informację z wystaw krajowej i międzynarodowej w Szczecinie. Gordon Even Hov dostał 2 X ocenę doskonałą małe i duże CWC, Najlepszego Psa w Rasie na krajówce oraz res CACIB na międzynarodowej. Dziękuję właścicielom Gordona za pokazanie go na wystawach. Gratuluję - jestem z Was dumna.

22.06.2012

Wprowadziłam zmiany na stronie. Dodałam podstrony w galerii Herkulesa i Hermesa.
Zapraszam do oglądania zdjęć.

21.06.2012

Maluchy już 9 tego dnia po urodzeniu otworzyły oczy. Jestem w szoku. Normalnie powinny od 11 tego dnia. Zaczynają się rozpoznawać i jakby się bawić. Rozwijają się bardzo szybko. Oczywiście poszczekują i powarkują. Zaczynają całkiem sprawnie poruszać się po legowisku. Obcinałam im pazurki by nie raniły mamuśkę przy ciumkaniu cycuchów.
Dina miała wczoraj zdjęte szwy. Pan dr.Jurka obejrzał ją potem dokładnie i stwierdził,że jest już wszystko w porządku i jest całkiem zdrowa. Mleka ma w sam raz. Wszystko wróciło do normy.
Za 3 dni będziemy pierwszy raz odrobaczać maluchy.

Dina i dzieci 12 dzień po porodzie

15.06.2012

Na podstronie szczenięta wstawiłam kilka zdjęcia maluszków.

14.06.2012

Dina już całkiem wydobrzała. Jest bardzo troskliwą mamą. Nie zapomina jednak o ukochanej piłeczce. Maluchy rosną jak na drożdżach. Zaczynają poszczekiwać. Jest to bardzo śmieszny widok. Muszę nagrać i wstawić na stronę filmik. A teraz kilka zdjęć.

Dina dzieci i piłeczka

Dina i dzieci

maluszki

11.06.2012

Wreszcie odespałam ten ciężki czas porodu i po przemyśleniach jeden mi przychodzi do głowy wniosek a mianowicie - hodowla uczy pokory. Nic nie jest za każdym razem tak samo, tak jak byśmy przewidywali. Zdarzają się trudne sytuacje, gdzie trzeba podejmować szybkie i niełatwe decyzje. Któż by przypuszczał, że Dina będzie miała tylko dwa szczeniaki i że będzie to za mała stymulacja dla jej organizmu do naturalnego porodu. Do głowy mi to by nie przyszło. A jednak stało się i musiałam ją poddać cesarskiemu cięciu. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze i nie ma niebezpieczeństwa ale co by się mogło stać gdybym czekała na poród za długo? Aż ciarki mi przechodzą na samą myśl o konsekwencjach. Operacje cesarskiego cięcia wykonał jeden z najlepszych w Warszawie specjalistów z zakresu psiej ginekologii Dr.n.wet. Piotr Jurka, którego polecam każdemu bez zawahania. Nadal jesteśmy pod jego kontrolą i opieką.
Dziś wstawiam tylko jedno zdjęcie. Reszta wkrótce.

04.06.2012

Znów brak apetytu. Dina je tylko surowe wołowe mięso w niewielkich ilościach. Jedną z oznak zbliżającego się porodu jest właśnie niechęć do jedzenia. Od wczoraj mierzymy temperaturę. Wszystko gotowe na powitanie maluchów. Brzuszek jej się opuścił i wyczuwamy ruchy maluchów. Co za niesamowite uczucie. Czekamy na poród...

28.05.2012

Do porodu został tydzień. Dina ma się świetnie, brzuszek rośnie, apetyt dopisuje. Wszystko do porodu mamy już przygotowane. Pod koniec tygodnia zaczynam mierzyć jej temperaturę.
Poniżej zdjęcie z wczorajszego dnia, oczywiście z zabawką *_* tym razem sznurkiem.

Dina 52 dzień ciąży

22.05.2012

Miło mi poinformować odwiedzających moja stronę o pierwszej suce hodowlanej z przydomkiem Even Hov jest nią GINGER zapraszam na jej stronę internetową Hova-Land FCI.

19.05.2012

Dina jest już w 7 tygodniu ciąży. Za 2 tygodnie poród. Zaczęła więcej jeść.
Bardzo lubi kąpiele w naszym stawie. Tak pławiła się dzisiaj.

Dina kąpiel w stawie

Dina kąpiel w stawie

Dina kąpiel w stawie

16.05.2012

Dina ma się bardzo dobrze. Dużo wypoczywa. Brzuszek zaczął jej się powiększać. Uwidacznia się jej listwa mleczna, powiększają i twardnieją sutki. Przyszła mama marudzi przy jedzeniu - jadłaby tylko surowe mięsko wołowe. Dostaje dodatkowo witaminy. Do porodu jeszcze 2,5 tygodnia. Już niedługo będzie widać ruchy szczeniąt przez powłoki brzuszne. Zaczynają się wielkie przygotowania i pierwsze zakupy potrzebnych akcesoriów.

10.05.2012

Wklejam kilka zdjęć Diny z 35 dnia ciąży.

Dina 35 dzień ciąży

Dina 35 dzień ciąży

Dina 35 dzień ciąży

08.05.2012

Niniejszym ogłaszam, że miot będzie na literkę "H".

07.05.2012

Wszystkich nas bolą już kciuki od trzymania ich za ciążę Diny. No to możemy już je puścić - DINA JEST W CIĄŻY.:-) Dziś w samo południe badanie USG potwierdziło ciążę mnogą:-) Maluchy maja ok. 3,5 cm na potwierdzenie wagi moich słów- zdjęcie USG.

ciąża 32 dzień

17.04.2012

Dziś miot "F" kończy 5 lat. Jak to szybko minęło. Pamiętam jak się rodziły a tu już taki poważny wiek. Cieszę się, że psiaki są zdrowe i w doskonałej kondycji. Dziękuję właścicielom za opiekę i miłość jaką im dajecie. Życzę F-kom bardzo wielu lat życia w zdrowiu zawsze pełnych misek i miłości właścicieli.

Dinkę sprawdzimy po długim weekendzie. Trzymajcie kciuki.

7.04.2012

Wszystkim miłośnikom hovawartów a szczególnie obecnym i przyszłym właścicielom Even Hovków przekazuję życzenia zdrowych, spokojnych, wesołych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych. Z tej okazji tradycyjny śliczny wierszyk.

Malutki baranek ma złote różki,
Pilnuje pisanek na trawie z rzeżuszki.
Gdy nikt nie widzi, chorągiewką buja
I beczy cichutko: Wesołego Alleluja

Jutro miot "G" kończy 2 lata i z tej okazji życzę dorosłym już miśkom -zdrowia na długie lata, zawsze pełnych misek, miłości, dużo wspólnych zabaw i zajęć szkoleniowych z właścicielami.

6.04.2012

Jesteśmy już po Diny kryciu. Psiaki poznały się i przypadły sobie do gustu a my patrząc na mich zastanawialiśmy się który to Torres a która Dina. Są tacy podobni. Związek został skonsumowany 5.04.2012 teraz czekamy na badanie USG potwierdzające ciążę.

Dina i Torres
Dina i Torres
Dina i Torres
Dina i Torres
Dina na wyjeździe

31.03.2012

Gorky znów w akcji! Dziś na wystawie, 3 -ciej w której brał udział jako pies dorosły (powyżej klasy młodzieży), otrzymał 3-cie CWC i mamy pierwszego dorosłego Championa Polski z miotu "G". Gratuluję! Jestem z Was dumna szczególnie dlatego, że Gorky otrzymał Championat przed ukończeniem drugiego roku życia.

28.03.2012

Dowiedziałam się wczoraj, że Gorky otrzymał wpis w rodowodzie i jest już oficjalnie reproduktorem. Bardzo mnie to cieszy. Jego świetny charakter i uroda to cechy, które należałoby przekazywać dalszym pokoleniom hovawartów.

23.03.2012

Nadeszła długo oczekiwana Dinowa cieczka. Za 10 dni jedziemy na krycie.

21.03.2012

Następny psi młodzieniec tym razem Goran miał dziś prześwietlone stawy biodrowe, łokciowe i barkowe. A teraz wyniki: HD B (dawne polskie A2) , ED 0/0 i OCD-0/0 - idealne. Gratulujemy - cieszymy się razem z Wami. Podsumowując: Ginger i Gratina HD - A, natomiast Gorky i Goran HD- B. Wszystkie stawy zdrowe - bez dysplazji. Dodatkowo 3 psy miały prześwietlane stawy łokciowe i wszystkie mają idealne ED 0/0. Teraz czekamy na Gordona i pozostałe :-).

12.03.2012

Wiosna zbliża się coraz szybciej a wraz z nią zbliża się cieczka Diny. Lada dzień i pojedziemy na krycie. Przeglądając zdjęcia Dinki znalazłam zeszłoroczne wiosenne w czereśniach. Och... kiedy wreszcie przyjdzie ta wiosna?

Dinka i czereśnie

19.02.2012

Dziś umieszczam wiadomości od Ginger z wystawy w Rzeszowie. Jej trofea to drugi już wniosek na Championa Polski CWC oraz res.CACIB i oczywiście ocena doskonała, . Gratulacje.

29.01.2012

Poniżej dzisiejsze zdjęcie Hendi - Diny.

Dina zima 2012

24.01.2012

Dopisałam informację o wyniku badania stawów biodrowych Gorkiego.
Ma wynik HD-B (dawne polskie A2). Jest to trzeci, przebadany ze zdrowymi stawami psiak z miotu "G". A w galerii wstawiłam nowe zdjęcia Gorkiego.

Gorky z Panem

17.01.2011

Mamy nowe zdjęcia Ginger. Zapraszam do fotogalerii.

11.01.2012

Dostałam kolejną miłą wiadomość o "mojej" miuńce. Gratina zwana w domu Gardą miała badanie stawów biodrowych i łokciowych. Wyniki nie mogły być lepsze :-) HD -A, ED 0/0.
Bardzo się cieszę. Dziękuje Wam za pamięć. Trzymam kciuki za dalsze szkolenie.

05.01.2012

Zaczął się 9 rok prowadzenia prze ze mnie strony mojej hodowli i w związku z tym wprowadziłam kilka zmian.
Dodałam zakładkę w dziale WARTO WIEDZIEĆ o wadach i chorobach genetycznych hovawartów. Postaram się systematycznie opisywać najczęściej występujące choroby i wady genetyczne w naszej rasie.
Dodałam stronę o wystawach i wystawianiu hovków. Zmieniłam również przyszłego reproduktora miotu wiosennego z Chestera na Torresa z Hovgartu.

01.01.2012

Witamy w Nowym Roku 2012.