WARSZAWSKA HODOWLA HOVAWARTÓW "EVEN HOV" FCI

Hovawart szczeniaki 2022, hodowla hovawart Warszawa, szczenięta hovawart 2022

ARCHIWUM 2009


22.12.2009

W związku ze zbliżającymi się świętami życzę wszystkim miłośnikom psów - zdrowych pełnych miłości i ciepła Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku 2010, a psiakom pełnych misek, smacznych kości i kochających ludzi. Dziękuję Beacie i Sigiemu za zdjęcia Fiony (płytka doszła).

14.12.2009

Wczoraj Hendi zdała swój już 3 egzamin. Tym razem to było tropienie 1-go stopnia. Ocena bardzo dobra 186/200 pkt. Bardzo mnie cieszy jej praca węchowa 97 na 100 pkt. Ma dziewczynka talent :-). Egzamin oceniał znany ze swojej surowości sędzia międzynarodowy prób pracy - Zbigniew Milewski. Posłuszeństwo poszło nieźle ale sędzia poobcinał z poszczególnych konkurencji po 1-2 pkt. mimo prawidłowego wykonania ćwiczenia. Myślę że wynikało to z wolniejszego wykonywania komend. Jedyny błąd który popełniła Hendi to było siad zamiast waruj w marszu. Teraz robimy przerwę i czekamy na Dinową cieczkę. Przy tej właśnie najbliższej cieczce jedziemy na krycie.

17.11.2009

Dziś dostałam Certyfikat Użytkowości Hendi. Teraz mogę ją wystawiać w klasie użytkowej. Przygotowujemy się do egzaminu PTT-1.

8.11.2009

W sobotę byłam na seminarium o rozrodzie psów i muszę przyznać, że nie spodziewałam się aż takiego ogromu przekazanej słuchaczom wiedzy. Wykład trwał 4 godziny z 5 minutową przerwą. Myślę że każdy hodowca powinien uczestniczyć w takim seminarium. Bardzo dziękuję Doktorowi za wykład.

29.10.2009

Dziś dostałam nowe zdjęcia Fiony Even Hov. Wyrosła, nie jest już podlotkiem a całkiem dorosłą sunią. Zobaczcie jaką ma mądrą minę.

Fiona Even Hov

26.10.2009

Właśnie wróciłam z 2 wystaw w Wilnie. Dina mnie nie zawiodła :-).Zdobyła po 2 razy : Zwycięstwo Rasy- BOB, Show Winner, CACIB, CAC i tym sposobem mamy rozpoczęty Championat Litwy.

12.09.2009

Wstawiłam ostatnio podstrony: o hodowli oraz galerię Badika i Fiony. Czekam na dalsze uwagi dotyczące strony i pozdrawiam.

30.08.2009

No i mamy nową stronę. Ciekawe czy Wam się podoba:-) A teraz trochę nowości.
- Fill został prześwietlony przez Panią Dr.Blenau i ma zdrowe stawy biodrowe. Czyli mamy badania FIONY i FILLA oba z HD-A. Bardzo się cieszę i czekam na następne Evenhovki.
- Dina była ostatnio w sobotę na wystawie międzynarodowej w Białymstoku. Psy oceniał słowacki sędzia Tibor Havelka. Na wystawie spotkaliśmy rodzinę naszego Freda. Przyjechali z Augustowa nam kibicować. Widać mocno trzymali kciuki za Dinę bo została oceniona jako Najlepsza Suka w Rasie, otrzymała CACIB i na dodatek wygrała całą rasę (BOB). Dziękuję bardzo za kibicowanie i czekam na zdjęcia. Wcześniej na wystawie w Sopocie nie poszło nam dobrze. Trzy lata przerwy w wystawach dało o sobie znać. Jedno co pocieszające to to, że dostała ocenę doskonałą. Dobrze, że już wróciła do formy.

20.06.2009

Nie pisałam długo ponieważ dopracowuję nową stronę internetową o mojej hodowli. Już niedługo ją zobaczycie. Ciekawe czy wam się spodoba?

Dziś Dina zdała egzamin IPO-V na ocenę dobrą(85/90/80) na(100/100/100). Jest już suką użytkową. Egzamin męczący. Ślad wypadł nam na łące z wysoka trawą . Dina nigdy wcześniej w takich warunkach nie tropiła. Początek był kiepski ale po kilku metrach zaczęła tropić bardzo ładnie, wolno i nie przeszkadzał jej zwodniczy ślad bawiących się psów ani kopce kretów. Zrobiła załamanie i zaznaczyła prawidłowo przedmiot. Potem było posłuszeństwo. Obcięto jej punkty za dotkniecie przeszkody, podgryzanie aportu, wolniejsze warowanie. W obronie jedyne co zauważyłam to przy ucieczce nie złapała pełnym pyskiem rękawa. Pewnie mogłam dostać punkty karne za powtórzone komendy ale tego już nie pamiętam. To nie koniec jej szkoleń. Po wakacjach uczymy się dalej.

10.04.2009

Wszystkim miłośnikom psów życzę: wesołych, pogodnych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych.
Pamiętajcie o swoich zwierzakach.
A tu wiosenne psiaki.

16.03.2009

Dina IPO

A tu Dina na lekcji IPO.

15.03.2009

Dostałam kilka zdjęć Freda zapraszam do jego fotogalerii.

28.02.2009

Ćwiczymy dzielnie z Diną obronę. Na placu błotko nas nie przeraża. Czekamy na wiosnę i wiosenne tropienie. Wprowadziłam w menu podstronę ze zdjęciami szkoleniowymi Diny.

05.01.2009

Dziś byłam na USG z Hendi i niestety nie jest w ciąży. Bardzo żałuję i w tym roku już szczeniąt w hodowli Even Hov nie będzie. Smutna to wiadomość bo bardzo się cieszyłam na ten miot i niestety rozczarowałyśmy wszystkie osoby zainteresowane naszym hovkowym szczeniaczkiem. Nie rezygnujemy z planów dotyczących psa i to krycie powtórzymy skutecznie na koniec 2009 roku- robiąc przed kryciem badania na poziom hormonów. Z tego co się dowiedziałam od lekarza-weta to Hendi jest suką późno owulacyjną i była kryta za wcześnie.
No cóż człowiek się uczy przez całe życie. Mam nadzieję, że właściciel Atti-ego zgodzi się na powtórkę krycia.
Tyle wiadomości z ostatniej chwili - a teraz plany.
W czerwcu 2009 podejdziemy z Hendi do egzaminu IPO1, a potem do PTT1. Zobaczymy jak nam pójdzie. Pozdrawiam wszystkich i mam nadzieję ze znajdą swojego upragnionego hovka.

01.01.2009

Jeszcze raz życzę miłośnikom psów- wszystkiego dobrego w Nowym Roku 2009.